Росія підрахувала свої втрати від "Харківських угод"

Вівторок, 1 квітня 2014, 12:32

Загальний борг України перед Росією після розірвання "Харківських угод" становить близько $10-11 млрд.

Про це виступаючи на засіданні Ради федерації заявив заступник міністра закордонних справ РФ Григорій Карасін, повідомляє ИТАР-ТАСС.

"Щорічно з 1997 року по 18 березня цього року РФ списувала з загального державного боргу України $97,95 млн. Ця сума повинна була повністю списана до 2017 року. Але підписані Харківські угоди продовжили дію угоди до 2042 року", - заявив він.

Карасін нагадав, що, відповідно до цих угод, Росія повинна була робити знижку в $100 на тисячу кубометрів газу.

"Ми почали відразу ці виплати, - зазначив заступник міністра. - З урахуванням цього загальна сума заборгованості України може становити $10-11 млрд".

Заступник міністра закордонних справ РФ заявив, що необхідність розірвання договору по ЧФ з Україною зумовлена докорінною зміною умов.

"Підкреслю, що йдеться не про денонсацію, а саме про припинення дії угод", - зазначив він.

"Республіка Крим і Севастополь відтепер - невід'ємна частина РФ, на яку поширюється її суверенітет", - заявив Карасін, незважаючи на те, що світова спільнота не визнала анексію Криму.

"Тому на сьогоднішній день відсутні будь-які підстави для продовження дії цих угод", - сказав російський дипломат.

При цьому Карасін підкреслив, що Росія "протягом усього терміну базування ЧФ на території України виконувала всі взяті на себе зобов'язання, у тому числі фінансового характеру".

Зазначимо, що, на думку Києва, своїми діями в Криму Росія порушила взяті на себе зобов'язання щодо розміщення свого флоту на території України.

Як відомо, зараз Москва готується денонсувати "Харківські угоди". У понеділок відповідний закон було прийнято Держдумою Росії, у вівторок його підтримала Рада Федерації. Тепер закон має підписати президент РФ.