Керівник спецоперації стверджує, що Будинок профспілок підпалили мітингувальники

П'ятниця, 11 квітня 2014, 15:20

Екс-керівник спецпідрозділу "Альфа" СБУ Володимир Човганюк стверджує, що Будинок профспілок був підпалений мітингувальниками.

Про це він розповів на засіданні тимчасової слідчої комісії Верховної Ради по розстрілу людей на Майдані, передає ЛIГАБiзнесIнформ.

За його словам, після того, як силовики зайшли в будівлю Будинку профспілок, одна із груп почала переговори з активістами.

"Перша група захоплення дійшла до сьомого поверху. На восьмому поверсі була зроблена зупинка, тому що зачистка приміщення йшла із трьох напрямків - із трьох різних сходів", - розповів Човганюк.

"На восьмому поверсі була зроблена зупинка для того, щоб групи вирівнялися. У цей час уже відбулися певні переговори з мітингувальниками - їм дали можливість піти, але вони знову підпалили за собою поверх", - сказав він.

"Один з командирів груп, яка вийшла на восьмий поверх, почав переговори. Мітингувальники запитали - хто ви, навіщо. Їм усе пояснили й сказали: хлопці, краще звідси йдіть, будівля буде зачищена. Їм дали можливість піти, але після цього вони запалили сходи й сьомий поверх. Наші співробітники гасили цю пожежу", - сказав він.

"Кожному третьому видали особистий вогнегасник, розгорнули брандспойт. Але почалася сильна задимленість і працювати стало неможливо. Навіть наші комбіновані протигази не витримували, тому я дав команду всім евакуюватися на дах", - розповів він.

"Якусь частину людей я залишив на поверсі, тому що якщо раптом хтось із мітингувальників буде підніматися - щоб не згоріли й не задихнулися і їх можна було евакуювати на сусідню будівлю", - сказав він. 

"Друга група перебувала в сусідній будівлі. Завдання було таке: якщо раптом пожежа й ми не зможемо спуститися нижче, то для того, щоб увійти, від них було потрібно забезпечити альтернативний прохід у стіні й у такий спосіб заходити на поверхи. Але пожежа перешкодила. Із сьомого поверху мені звітували про сильний запах бензину. Я розумів, що будь-яка іскра може викликати полум'я, й група захоплення може постраждати. Я наказав спуститися на шостий поверх, потім - на четвертий, третій. Із третього поверху я наказав виходити на вулицю", - розповів він. powered by lun.ua