У Криму діє нова конституція

Субота, 12 квітня 2014, 10:41

У суботу, 12 квітня, почала діяти "конституція Криму", згідно з якою республіка є частиною території РФ.

Текст документа опублікований в офіційній газеті кримського парламенту "Кримські вісті".

Згідно з документом, Крим називається "демократичною правовою державою у складі Російської Федерації".

В "конституції" зазначається, що територія республіки є єдиною і неподільною і становить невід'ємну частину території Російської Федерації.

"Таким чином, днем набрання чинності конституції Республіки Крим законної сили потрібно вважати 12 квітня", - повідомив перший заступник голови парламенту Криму Григорій Іоффе, пишуть РИА-Новости.

Однак, він не виключив, що в документ надалі будуть внесені правки.

"Ми самі творці своєї Конституції. З'явиться необхідність, зберемося на засідання Держради Криму і конституційною більшістю проголосуємо правку з того чи іншого питання", - зазначив Іоффе.

Як відомо, в п'ятницю парламент Криму затвердила конституцію республіки.

Згідно з документом, Крим "є демократичною правовою державою у складі Російської Федерації".

У конституції зазначається, що територія республіки є єдиною і неподільною і становить невід'ємну частину території Російської Федерації. Вона регламентує, що три мови - російська, українська і кримськотатарська - мають статус державних у республіці Крим.

У Меджлісі в свою чергу, розкритикували так звану "конституцію Криму". Проект нової конституції Криму ігнорує права кримськотатарського народу, заявив глава Меджлісу Рефат Чубаров.

Як відомо, міжнародне співтовариство не визнає результати референдуму в Криму і анексію півострова Російською Федерацією. Зокрема про це заявили США, Євросоюз, ООН, НАТО і Парламентська Асамблея Ради Європи.

Остання, як повідомлялося, своєю резолюцією 10 квітня позбавила російську делегацію права голосу.powered by lun.ua