Турчинов підписав указ для консолідації українців

Неділя, 13 квітня 2014, 20:45

Виконуючий обов'язки президента України підписав указ про заходи щодо забезпечення консолідації громадян України та припинення громадянського протистояння в Донецькій та Луганській областях.

Відповідний документ розміщено на сайті в.о. президента.

У ньому міститься 4 пункти.

Згідно з першим, Кабінету міністрів доручено підготувати, внести та організувати супроводження у Верховній Раді законопроектів щодо проведення в Україні реформи місцевого самоврядування та організації влади в регіонах.

Ці закони мають передбачити "децентралізацію влади і суттєве розширення повноважень територіальних громад, формування виконавчих органів місцевими радами, розширення матеріальної і фінансової основи місцевого самоврядування, дієві механізми участі громадськості у прийнятті органами місцевого самоврядування рішень".

Такі законопроекти мають бути прийняті у тримісячний строк.

Крім того, Турчинов запропонував створити робочу групу з представників уряду, народних депутатів України, представників Асоціації міст України та делегованих представників місцевого самоврядування і громадськості.

Ця група має опікуватися узгодженням позицій стосовно законодавчих змін щодо проведення в Україні реформи місцевого самоврядування та організації влади в регіонах.

Також в указі міститься наказ про недопущення кримінального переслідування, притягнення до кримінальної, адміністративної відповідальності осіб з приводу подій, які мали та мають місце під час масових акцій у місті Донецьку та Донецькій області, місті Луганську та Луганській області.

Але такі норми мають діяти за умов "добровільної здачі державним органам зброї, бойових припасів, вибухових речовин, вибухових пристроїв і звільнення всіх зайнятих у місті Донецьку та Донецькій області, місті Луганську та Луганській області під час масових акцій будівель, приміщень державних органів і органів місцевого самоврядування в термін до 9.00 14 квітня 2014 року".

"Дія частини першої цієї статті не поширюється на осіб, які вчинили поранення або вбивство громадян України, зокрема військовослужбовців, працівників правоохоронних органів", - йдеться в указі.

Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Українська правдаpowered by lun.ua