При Януковичі в Україні орудували агенти ФСБ і ГРУ Росії

200 переглядів
Понеділок, 14 квітня 2014, 11:43

У Службі безпеки при президентстві Януковича практично повністю згорнули роботу із протидії  російським спецслужбам.

Про це повідомив керівник групи "Інформаційний опір" Дмитро Тимчук.

"За даними групи "Інформаційний Опір", основні агентурні мережі ФСБ РФ і ГРУ ГШ ВР РФ у регіоні були сформовані в період з 2010 по 2013 рр", - повідомив він. 

"А саме – після того, як із приходом в Україні до влади Януковича й із призначенням головою СБУ Хорошковського були змінені пріоритети в діяльності СБУ. Що, відповідно, викликало й структурні зміни в цій спецслужбі", - заявив він.

За його словами, навесні 2010 року була проведена реорганізація управління із захисту інтересів України від іноземних спецслужб департаменту контррозвідки.

"Нумерація відділів у цьому управлінні відповідає пріоритетам спецслужби. У ході реформування Перший відділ "переключився" із протидії російським спецслужбам на роботу проти США. Тоді як Росією став займатися Четвертий відділ", - повідомив Тимчук.

" При цьому даний відділ, що протидіє підривний діяльності Росії, був не тільки "засунутий на четвертий план", але й кардинально скорочений. А масштаби контррозвідувальної діяльності в східних регіонах України були значно зменшені", - заявив він.

Тимчук нагадав, що одночасно 19 травня 2010 року СБУ й ФСБ Росії підписали договір про співробітництво, відповідно до якого співробітники ФСБ повернулися на об'єкти Чорноморського флоту РФ у Севастополі й Криму. Раніше в грудні 2009 р. вони залишили Україну на вимогу Києва, оскільки активно займалися вербуванням українських громадян, фінансуванням проросійських сил і іншою підривною діяльністю.

"Одночасно в східних регіонах України розгорнула свою роботу й мережа ГРУ ГШ ВР РФ", - додав Тимчук.

"Таким чином, протягом 2010-2013 років ФСБ і ГРУ одержали можливість фактично безперешкодно працювати проти України, створюючи на Південному-Сході потужні агентурні мережі, які активізовані в даний момент. При цьому керування мережею ФСБ здійснювалося структурним підрозділом ФСБ у штабі ЧФ РФ у Севастополі, а мережею ГРУ – структурним підрозділом цієї спецслужби в Ростові-на-Дону", - розповів він.

Тимчук повідомив, що в цей час українська контррозвідка вживає екстрених заходів для відновлення своєї ефективної роботи в регіоні.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua