МВФ похвалив уряд України і натякнув, що скоро дасть грошей

Вівторок, 15 квітня 2014, 03:57

Міжнародний валютний фонд вітає реформи, прийняті урядом та Нацбанком України, і прогнозує швидке винесення питання про виділення кредиту за програмою stand by для підтримки цих реформ на схвалення ради директорів фонду.

Про це йдеться в заяві директора-розпорядника МВФ Крістін Лагард в понеділок за підсумками проведеної напередодні у Вашингтоні зустрічі з українською делегацією у складі голови НБУ Степана Кубіва, міністра фінансів Олександра Шлапака та міністра економічного розвитку і торгівлі Павла Шеремети.

"Я очікую, що Рада зможе розглянути це питання найближчими тижнями", - сказала Лагард.

"Ми обговорили останні економічні події в Україні та значний прогрес, досягнутий владою у реалізації заходів політики, завершення яких дозволило б виконавчій раді МВФ розглянути прохання про програму stand-by", - зазначила вона.

Лагард також закликала нинішню українську владу проводити такі реформи протягом дії всієї програми.

Як відомо, раніше українська сторона заявляла, що розраховує на рішення ради директорів МВФ про кредит у обсязі $14-18 млрд до кінця квітня і отримання першого траншу в $3 млрд на початку березня, що дозволить отримати фінансову допомогу інших міжнародних донорів.

Два попередніх українських уряди зривали відмовою від своїх обіцянок виділення подібних кредитів stand by МВФ в повному обсязі.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua