НАТО посилює оборону своїх союзників на сході

Середа, 16 квітня 2014, 15:21

Північноатлантичний альянс вирішив зміцнити обороноздатність на сході.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Сьогодні ми домовилися про пакет подальший військових заходів щодо зміцнення нашої колективної оборони і продемонстрували солідарність союзників. У нас буде більше літаків в повітрі, більше кораблів на воді і більше готовності на суші", - повідомив він журналістам у середу в Брюсселі після закінчення засідання Північно-Атлантичної Ради.

Як приклад генсек назвав більшу кількість літаків у Балтійському регіоні, розміщення кораблів союзників як у Балтійському морі, так і на сході Середземноморського, і " ще де-небудь, якщо це буде потрібно".

Він також заявив, що альянс вже прийняв низку заходів.

"Завдання НАТО - захищати наших союзників. Ми вже зробили низку кроків, включаючи посилення нашої повітряної поліцейської місії в державах Балтії. Для посилення нашої готовності, навчань і тренувань буде розгорнуто військові сили. Наші оборонні плани будуть переглянуті і посилені. Ми почнемо імплементувати ці заходи негайно, і в майбутні тижні і місяці буде більше (заходів), якщо це буде необхідно", - пояснив Расмуссен.

При цьому генсек альянсу зазначив, що прийняте рішення спрямовано на захист і деескалацію і повністю відповідає міжнародним зобов'язанням НАТО.

"Це рішення подає чіткий сигнал про те, що НАТО буде захищати кожного союзника і захищатиме від будь-якої загрози нашої фундаментальної безпеки . Це - наші зобов'язання", - додав він.

Відповідаючи на питання, як конкретно буде виконуватися це рішення, Расмуссен знову наголосив, що це буде видно "на морі, у повітрі та на землі, а практична конфігурація буде визначена найближчими днями".

"Але ми вирішили це робити негайно", - підкреслив генсек альянсу.

При цьому він не став вдаватися в конкретні цифри, сказавши, що НАТО "дислокує достатньо, щоб поглибити нашу готовність і достатньо для того, щоб бути готовими для більшого, якщо це буде необхідно".powered by lun.ua