Тимошенко до переговорників у Женеві: настав час діяти твердо

Четвер, 17 квітня 2014, 11:40

Кандидат у президенти екс-прем'єр України Юлія Тимошенко закликала ЄС і США до рішучих кроків у Женеві.

Про це йдеться у відкритому зверненні Тимошенко до учасників міжнародної зустрічі представників України, ЄС, США та РФ у Женеві у четвер, повідомляє Tymoshenko.ua.

Як відомо, 17 квітня відбудеться перша зустріч представників України, Європейського Союзу, США та РФ з метою обговорення ситуації, що склалася внаслідок агресії і порушення Росією державного суверенітету та територіальної цілісності Української держави.

Тимошенко зазначає: "Ми готові розглянути всі конструктивні пропозиції. Але за жодних обставин переговори у Женеві не повинні стати кроком до легітимізації анексії Автономної Республіки Крим Російською Федерацією".

За словами екс-прем'єра, "позиція України з цього приводу є і завжди залишатиметься чіткою – Крим має бути звільнений. Територіальна цілісність України має бути відновлена без жодних попередніх умов".

"Росія повинна довести практичними діями свою відмову від загарбницької політики, порушення основоположних норм міжнародного права, фундаментальних прав та свобод людини", - зазначає Тимошенко.

"Це має стати принциповою вимогою з боку світового співтовариства на адресу російського керівництва, обов’язковою передумовою для скасування санкцій проти осіб, відповідальних за агресію", - додає вона.

За її словами, всі українці "очікують від Женевської зустрічі досягнення твердих міжнародних домовленостей щодо припинення Росією військового та економічного тиску на Україну, припинення неоголошеної війни нового типу проти нашої держави, зокрема, в південно-східних регіонах".

"Якщо не буде знайдено рішення, своє слово скаже український народ. Українці готові зі зброєю в руках захищати свою землю. Але Україна не хоче війни – слід докласти всіх необхідних зусиль заради її припинення".

На її думку, на порядку денному переговорів не можуть бути питання конституційного ладу та адміністративно-територіального устрою України.

"На кону – доля всієї світової архітектури безпеки і миру, яка існувала після завершення Другої світової війни", - каже Тимошенко.

"Якщо ви хочете, щоб вас запам’ятали, як миротворців, настав час діяти твердо", - додає вона.

"Чотирьохстороння зустріч у Женеві проходитиме напередодні великого свята Воскресіння Христова, яке всі християни світу відзначають цього року в один день.

Бажаю, щоб цей глибокий символізм допоміг учасникам Женевських переговорів досягти конкретних результатів, які сприятимуть відновленню територіальної цілісності України та зупинять війну в Європі", - резюмує Тимошенко.powered by lun.ua