Депутат Держдуми: на сході України є спецназ і диверсанти РФ

П'ятниця, 18 квітня 2014, 12:58

Єдиний депутат Держдуми, який голосував проти приєднання Криму до Росії, Ілля Пономарьов, заявив про наявність російських диверсантів в Україні.

У своєму блозі на сайті "Эхо Москвы" він написав, що днями повернувся з України, куди їздив на "конференцію лівих сил" і щоб побачити обстановку особисто.

"Масового російського втручання (на сході України) немає, але є сили спецназу (ГРУ?) і диверсійні групи, які спрямовують та організують так звані сили самооборони", - написав він.

За словами Пономарьова, у Росію там "хоче далеко не більшість, тому всі нинішні дії – пролог до повноцінної гарячої громадянської війни".

Узагальнюючи соцопитування й округляючи цифри, він пише, що "є чотири майже рівні групи населення Донбасу, луганщини й харьківщини: 25-30% прагнуть до Росії, 20-25% хочуть залишитися у складі України, але щоб вона стала федерацією, 25% хочуть залишитися у складі України як унітарної держави, і 25% не знає, чого хоче".

"Тобто тут ситуація інша, ніж у Криму", - зазначає він.

"Головна причина народних виступів на південному сході – це зовсім не бажання бути з Росією, а скоріше страх перед новою хвилею переділу власності й невдоволення київською владою", - вважає Пономарьов.

"Перша трійка страхів жителів східних областей виглядає так: 60% населення бояться бандерівців, близько 48% - бідності й убогості, а цілих 38% - російських солдат", - зазначає він.

За словами Пономарьова, шахтарі Донбасу бачать приклад Ростовської області, де позакривали всі шахти, і "вступати в Росію ну ніяк не хочуть".

"Ілюзія високих російських пенсій і допомог, про що так багато говорить наше телебачення, для багатьох, звісно, є привабливою і бентежить розуми. Про проблеми ж їм Кисельов не розповідає, у нас тут кисільні ріки всюди", - додає депутат Держдуми.

За його словами, "у Донецькій області зараз ідуть бойові дії", хоча "російські ЗМІ це приховують". "Дезінформація поширюється обома сторонами; але головне – ідуть перестрілки", - написав Пономарьов.

"Українська армія й поліція слабкі (хоча про масовий перехід військових на сторону Росії це теж неправда – за підсумками Криму лише близько 20% перейшли на сторону РФ, інші покинули республіку, коли їм дали можливість це зробити)", - заявив він.

При цьому Пономарьов підтвердив, що "бандерівщини" в Україні немає, а "Правий сектор" – нечисленний і дуже схожий із російськими "скінхедами". powered by lun.ua