У Женеві Росія визнала, що вторглася в Україну - Соболєв

П'ятниця, 18 квітня 2014, 13:23

Підписавши заяву у Женеві Росія визнала, що контролює сепаратистів і бойовиків в Україні.

Про це виступаючи на брифінгу у Верховній Раді заявив голова фракції Батьківщини Сергій Соболєв.

"Лавров в Женеві, Путін в Росії визнали, що так, вони відправляли війська на територію суверенної держави Україна, щодо якої вони є гарантами згідно з Будапештським меморандумами", - відзначив він.

За словами Соболєва Росія фактично "закликала своїх представників звільнити (захоплені) будівлі і телевежі".

Також він відзначив, що США мають прийняти рішення щодо надання військової допомоги України.

"Вперше буде ухвалено рішення, коли світова спільнота від санкцій і заяв перейде до підтримки суверенної держави… Вперше ми отримаємо адекватну відповідь США", - підкреслив голова фракції Батьківщина.

Крім того, Соболєв нагадав, що невиконання Женевських вимог тягне за собою третій пакет санкції проти Росії "як країни агресора, яка визнала це на переговорах".

"Весь світ визнав, що є агресор, це є керівництво РФ… і я думаю, що це визнання є зайвим підтвердженням того, що Росія залишилась в тотальній блокаді", - сказав він.

Соболєв підкреслив, що своїм підписом під спільною заявою, зробленою за підсумками чотиристоронньої зустрічі в Женеві, Росія фактично визнала нову українську владу. "Визнали вони цю владу, і нікуди вони не дінуться", - зазначив він.

На думку Соболєва, однак, подальший розвиток ситуації залежить від рішучості міжнародної спільноти.

"Якщо ми й далі буде догоджати агресору, то … ми й далі будемо рухатися до 1 вересня 1939 року (початок Другої Світової війни - ред.)", - вважає він.

Українська правдаpowered by lun.ua