У Росії вже придумали, за що ввести санкції проти українців

П'ятниця, 18 квітня 2014, 19:57

Громадська палата Росії пропонує ввести санкції щодо українських державних і громадських діячів, у чиїх закликах нібито присутня дискримінація російськомовних.

Про це йдеться в поширеній в п'ятницю ГП заяві за підсумками громадських слухань з питань захисту прав людини в Україні.

У документі підкреслюється "неприпустимість застосування неадекватних силових заходів щодо цивільного населення південно-східних регіонів України".

Громадська палата Росії закликає світове співтовариство засудити "масові порушення прав особи і злочинні насильницькі дії" уряду України щодо учасників акцій протесту на південному сході України.

На слуханнях обговорювалися проміжні результати правозахисного моніторингу в південно-східних регіонах України, який, згідно із заявою, заснований на результатах роботи комітету із захисту прав особистості в Україні, робочої групи ГП з моніторингу ситуації в цій країні, на аналізі звернень громадян в координаційний штаб ГП з надання допомоги жителям України і розгляді "конкретних фактів порушень прав громадян".

Учасники слухань виступили за початок реального діалогу з мирного врегулювання конфлікту в південно-східних областях України із залученням міжнародних посередників.

У ГП вважають за необхідне "направити матеріали за фактами порушень прав громадян на території України до комісії ООН з прав людини", Міжнародного суду ООН, ОБСЄ та інших міжнародних правозахисних організацій.

Запропоновано підготувати і прийняти спільну заяву ГП, Ради при президенті РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини та Уповноваженого з прав людини в РФ для подальшого направлення учасникам Женевської угоди від 17 квітня 2014 року щодо України (Росія, США, ЄС, Україна).

ГП запропонувала також сформувати список з числа українських державних і громадських діячів, у чиїх виступах містяться заклики дискримінаційного характеру щодо російськомовного населення України, причетних до ухвалення рішень про обмеження в'їзду російських громадян в Україну і про "застосування військової сили проти цивільного населення", "на предмет розгляду питання про введення щодо них санкцій".

Інтерфаксpowered by lun.ua