Окупанти у Слов'янську змусили журналістів припинити діяльність

Субота, 19 квітня 2014, 10:06

Журналісти в Слов'янську Донецької області змушені призупинити діяльність.

Про це повідомив головний редактор газети "Слов'янські відомості", керівник міської організації Спілки Олег Зонтов, пише Телекритика.  

За його даними, на вулицях міста небезпечно з'являтися з фотоапаратом або відеокамерою, а на газетних кіосках висять оголошення "Місцевої преси немає".

Як розповів Зонтов, в міський відділ міліції днями увірвалися озброєні люди. У той час там перебували журналісти.

"Хтось, очевидно, дав команду мене заарештувати, тому що на мене накинулися і почали заламувати руки. Мені вдалося звільнитися, але я почув попередження не показуватися на очі, - сказав журналіст. - Також тоді затримали студента і журналіста Романа Губу. Пізніше Рому відпустили, проте за ним стежили. Відтоді журналісти Слов'янська працюють у військових умовах - у них забирають техніку, змушують віддавати флешки з матеріалами. Багато редактори ухвалили рішення не виходити на цьому тижні".

За словами Зонтова, після захоплення телевежі в місті не працює цифрове телебачення та інтернет.

"Місто опинилося в інформаційній блокаді. Сепаратисти агресивно ставляться і до іноземних журналістів. Оператора служби ВВС змусили віддати картку пам'яті з відзнятим матеріалом. Невідомо, де знаходиться львівський журналіст Сергій Лефтер, якого викрали активісти "самооборони", - зазначив Зонтов.

Також він уточнив, що Роман Губа змушений був виїхати зі Слов'янська після того, як у ніч на 17 квітня група озброєних людей увірвалася в студентський гуртожиток, де він проживав.

Сам журналіст зміг покинути гуртожиток, але всі речі - техніку, документи і гроші були "описані" і вилучені. Роману залишили повідомлення, що забрати речі він може в СБУ, яке контролюється збройними сепаратистами з військовою виправкою.

"Роман став мішенню для сепаратистів. Протягом останніх двох місяців він отримував численні погрози через своїх матеріалів", - зазначив Зонтов.

Разом з тим головний редактор "Острова" Сергій Гармаш повідомляє, що у Слов"янську продовжується трансляція російських каналів замість українських.

Як відомо, 12 квітня в Слов'янську силовики схопили журналіста Hromadskt TV Сергія Гришина і екс-журналіста Lenta.ru Іллю Азара, погрожували і заборонили працювати в місті.

 16 квітня в Слов'янську невідомі захопили журналіста фонду "Відкритий діалог", який реалізує місію спостереження за ситуацією на Сході України Сергія Лефтеров. Його місцезнаходження досі невідомо.

 У ніч на 17 квітня в Слов'янську озброєні люди забрали всі документи і оргтехніку у журналіста Романа Губи під час нічного обшуку його квартири.

Напередодні лідер сепаратистів Слов'янська В'ячеслав Пономарьов заявив, що у  Слов'янську оголосили полювання на людей, які говорять українською. Окрім того в місті заборонені опозиційні політичні сили - "Удар", "Свобода", "Батьківщина" – та агітація за них.powered by lun.ua