Росія визнала, що посилила свої війська на кордоні з Україною

Субота, 19 квітня 2014, 16:03

На кордон з Україною для підсилення дислокованих там частин були спрямовані додаткові сили.

Про це заявив у суботу прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, передає Німецька хвиля.

Він повідомив, що додатково до частин, які постійно дислокуються у західному регіоні Росії, через події в Україні до кордону з нею передислоковано додаткові сили.

Однак, дат передислокації, а також місць розташування російських військових, він не уточнив.

"Є війська у районі українського кордону. Одні війська дислоковані там на постійній основі. Інші - спрямовані для посилення, зважаючи на те, що відбувається у самій Україні - ... країні, де тільки-но стався військовий переворот", - заявив Пєсков .

За його словами, таким чином Росія вживає "запобіжні заходи в плані забезпечення своєї безпеки".

Прес-секретар також наголосив, що Росія є суверенною державою, а тому вільна в ухваленні рішень, де й у якій кількості можуть бути дислоковані її війська на її території.

Водночас він запевнив, що на сході України немає жодної присутності збройних сил РФ.

Як відомо, минулого тижня НАТО опублікував супутникові знімки російських військ на кордоні з Україною, зроблені наприкінці березня - на початку квітня цього року.

За оцінками НАТО, 35-40 тисяч військовослужбовців російської армії дислоковані на понад ста військових базах біля українських кордонів.

За даними Північноатлантичного альянсу, російські військові перебувають у повній бойовій готовності і в змозі діяти дуже швидко.

Наприкінці березня Путін поінформував телефоном німецького канцлера Анґелу Меркель про те, що РФ відводить частину військ з прикордонного з Україною району.

Однак до цього часу Захід не отримав доказів деескалації ситуації у регіоні. powered by lun.ua