Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Путін схвалив денонсацію "Харківських угод"

Середа, 2 квітня 2014, 10:37

Президент РФ Володимир Путін підписав федеральний закон про припинення дії "Харківських угод" та низки угод щодо перебування Чорноморського флоту в Криму.

Про це повідомляється на сайті президента Росії.

Як відомо, федеральний закон "Про припинення дії угод щодо перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України" був прийнятий Державною Думою 31 березня і схвалений Радою Федерації 1 квітня 2014 року.

Згідно із законом, припиняється наступних угод:

1) Угоди між Російською Федерацією і Україною про параметри розділу Чорноморського флоту, підписаного в місті Києві 28 травня 1997 року;

2) Угоди між Російською Федерацією і Україною про статус і умови перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України, підписаної у місті Києві 28 травня 1997 року;

3) Угоди між Урядом Російської Федерації і Урядом України про взаєморозрахунки, пов'язані з поділом Чорноморського флоту та перебуванням Чорноморського флоту Російської Федерації на території України, підписаної у місті Києві 28 травня 1997 року;

4) Угоди між Російською Федерацією і Україною з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України, підписаної в місті Харкові 21 квітня 2010 року.

Закон набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Як відомо, у Москві заявляють, що загальний борг України перед Росією після розірвання "Харківських угод" становить близько $10-11 млрд.

Зазначимо, що ні Україна, ні світова спільнота не визнали анексію Криму, яка послужила формальним приводом для розірвання цих угод. Більш того, офіційний Київ вже неодноразово заявляв, що розірвання Росією цих договорів в односторонньому порядку є неправомірним, враховуючи, що вона сама порушила їхні умови.

21 квітня 2010 року у Харкові тодішній президент України Віктор Янукович та прем'єр РФ Дмитро Медведєв підписали низку угод. Згідно з ними, термін знаходження Чорноморського флоту на базі в Криму, який закінчувався 2017-го, було продовжено ще на 25 років до 2042 року. В обмін на це Україна отримувала в тому числі знижку на природний газ у розмірі до 100 доларів за тисячу кубів.

У Газпромі у вівторок вже заявили, що, нібито через тривалі неплатежі, ціна на російський газ для України у другому кварталі зросте більш ніж на 100 доларів за тисячу кубічних метрів.

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
22:44
Міноборони роз'яснило, що переговори щодо прийому інструкторів із Франції ще тривають
22:34
Президент Латвії виступив за дозвіл Україні бити західною зброєю по цілях в РФ
22:30
Фестивальний мінімум: топ-10 найочікуваніших подій Книжкового Арсеналу 2024
22:07
відео, фотоУ тимчасово окупованому Луганську пролунали вибухи, окупанти пишуть про атаку
22:00
У пам'ять про коханого: історія жінки, яка стала бодібілдеркою після загибелі чоловіка-боксера у Дніпрі
21:57
У Сімферополі знесли пам'ятник генералу, який захищав кримських татар
21:48
Німеччина виділить ще 60 мільйонів євро на гумдопомогу для України
21:30
Вчені виявили, що ворони вміють рахувати, але роблять це не так, як люди
21:27
Міноборони Франції уточнило, що відправлення інструкторів в Україну ще опрацьовується
20:42
КНДР спробувала запустити другий супутник-шпигун, але він вибухнув
Усі новини...
Реклама: