Росія передумала віддавати "Запоріжжя" - джерела

Вівторок, 22 квітня 2014, 20:42

Росія не збирається віддавати субмарину "Запоріжжя" військово-морським силам України.

Про це пише видання "Флот України" з посиланням на джерело у Чорноморському військово-морському флоті РФ.

57 членів екіпажу човна, що залишилися служити в Росії, зараз займаються обслуговуванням систем підводного човна. Заходів з підготовки до повернення "Запоріжжя", який зараз знаходиться у Севастополі, до складу українських ВМС не передбачаються.

За даними видання, 43-річна субмарина зараз знаходиться у поганому стані і на повне і якісне її відновлення потрібно 20 мільйонів доларів.

"Човен "Запоріжжя" стоїть в Севастопольській бухті. Над ним піднято Андріївський прапор, він нікуди не переміщується. Буквально годину тому про це моє джерело мені повідомляло", - цитують Новини 2+2 керівника медіа-центру Міноборони України в Криму Владислава Селезньова.

Загалом у Криму досі перебувають майже два десятки українських кораблів. Зокрема в севастопольських бухтах також знаходяться: корабель управління "Славутич", корвети "Тернопіль", "Луцьк", "Хмельницький", "Придніпров'я", морський тральщик "Чернігів", танкер "Бахмач", буксир "Кременець", медичне судно "Сокаль", навчальні катери "Нова Каховка", "Сміла" та "Чигирин".

Крім того, у Донузлаві досі залишаються великий десантний корабель "Костянтин Ольшанський", морський тральщик "Черкаси", базовий тральщик "Генічеськ", артилерійські катери "Добропілля" та "Херсон", а також протидиверсійний катер "Феодосія".

З приводу виведення кожного корабля тривають окремі переговори з російською стороною. Керівник української групи офіцерів, що займаються виведенням українських кораблів та іншої військової техніки, генерал-майор Володимир Аскаров заявив, що спрогнозувати результати перемовин дуже важко.

Як відомо, нещодавно до Одеси вирушили шість кораблів та суден Військово-Морських Сил ЗСУ із озера Донузлав.

Раніше у Головному штабі ВМФ Росії заявляли, що не збираються використовувати Запоріжжя і можуть передати його Україні.powered by lun.ua