Мер Донецька хоче справжній референдум, щоб не згубити регіон

Середа, 23 квітня 2014, 15:38

Донецький міський голова Олександр Лук’янченко вважає, що необхідно терміново ухвалити закон про місцевий референдум і провести 25 травня референдум у Донецькій області.

Про це він сказав на зустрічі господарсько-адміністративного активу з головою Донецької обласної державної адміністрації Сергієм Тарутою, повідомляє "ОстроВ".

"Щоб ми, не витрачаючи великі фінансові ресурси, видрукували 2 млн. 800 бюлетенів і люди прийшли й віддали свій голос. (Треба) визначити питання референдуму… Ми знімемо максимально напругу…", - сказав мер.

Якщо цього не зробити, Донецька область матиме серйозні проблеми, упевнений Лук’янченко.

"Промовчимо – і далі що? Якщо ми не подолаємо їх (сепаратистів) інтелектуально, то фактично поховаємо регіон", - сказав він.

Лук’янченко наглосив, що питання проведення легітимного референдуму потрібно вирішувати швидко, бо самопроголошена "Донецька народна республіка" призначила референдум на 11 травня.

Референдум 25 травня захистить від зриву виборів у Донецькій області, вважає міський глава Донецька.

Мери й глави районів, вислухавши Лук’янченка, вирішили максимально швидко підготувати колективне звернення до парламенту з проханням невідкладно ухвалити закон про місцеві референдуми. 

Як відомо, 23 квітня Харківська міськрада вирішила просити Верховну Раду ухвалити закон про місцеві референдуми, щоб найважливіші питання громади можна було вирішувати на референдумі.