ЄС запровадив санкції щодо ще 15 осіб, причетних до кризи в Україні

Понеділок, 28 квітня 2014, 17:25

Європейський Союз розширив на 15 імен список осіб, які підпадають під дію санкцій у вигляді заморожування активів і заборони на в'їзд.

Як повідомив у понеділок в Брюсселі європейський дипломат, відповідне рішення було прийнято за результатами засідання послів - постійних представників країн ЄС (COREPER).

Очікується, що ці імена будуть оприлюднені в Офіційному журналі ЄС найближчим часом, передає Інтерфакс-Україна.

Таким чином, загальна кількість осіб, активи яких підлягають заморожуванню, і які не зможуть відвідувати країни ЄС, досягло 48 осіб.

Раніше повідомлялося, що Рада ЄС має прийняти в понеділок рішення тільки щодо індивідуальних санкційних заходів, які передбачають заборону на візи в ЄС і заморожування банківських активів низки громадян РФ.

"Також триває підготовча робота для серії більш широких санкцій щодо певних секторів економіки. Ця робота у стадії підготовки. Сьогодні йдеться про заходи щодо заморожування авуарів і заборону на поїздки за списком ряду осіб", - сказала офіційний представник Єврокомісії Піа Хансен, зазначивши, що не може дати уточнень, про кого саме йдеться.

Ця робота проходить в рамках Ради ЄС, і той повинен повідомити відповідну інформацію, уточнила Хансен.

На питання про те, що повинно послужити умовою переходу до економічних санкцій, Хансен пояснила: "Це ясно сказано у висновку Європейської Ради. Якщо буде додаткова ескалація, вона стане приводом для ЄС розглядати перехід до "третьої фази", як ми неодноразово пояснювали".

"Зараз ми знаходимося в ситуації, яку розцінюємо як відсутність деескалації, тому зараз ми розглядаємо ці додаткові заходи - заморожування авуарів і заборону на поїздки як відповідний рівень ( заходів – ред.) на сьогодні". – заявила вона.

При цьому, як зазначила представник Єврокомісії, ЄС одночасно просувається у підготовці заходів по "третій фазі".powered by lun.ua