Україна не розглядає варіант введення миротворців на Схід

Середа, 30 квітня 2014, 09:40

В. о. міністра закордонних справ України Андрій Дещиця вважає, що Росія здійснює щодо східних регіонів "завуальовану окупацію".

Про це він сказав в інтерв'ю Інтерфакс-Україна

"Те, що відбувається в східній Україні - це дуже завуальована форма окупації. Російські спецпідрозділи діють на території України, захоплюють будівлі, при цьому це подається, як проведення протестних виступів нібито громадян України", - сказав він.

Дещиця назвав провокацією заяви представників РФ про можливе введення "миротворців" в Україну.

"Ми розцінюємо їх як провокації. Адже таке рішення ухвалюється російською стороною в односторонньому порядку й це один зі сценаріїв, який російська сторона неодноразово реалізовувала для того, щоб потім мати виправдання для здійснення агресії", - підкреслив в.о. міністра.

У цілому аналізуючи тему можливої миротворчої місії на території України, Дещиця повідомив, що поки Київ це питання не ставить.

"Ми не ініціюємо, оскільки введення миротворців ООН може бути тільки після завершення військового конфлікту, а не в період, коли він триває. Тому питання про можливе введення миротворців порушувати в ООН немає сенсу", - підкреслив він.

В. о. міністра в черговий раз зазначив, що наведення порядку в східних регіонах країни - це питання самої України.

Як відомо, раніше постпред РФ в ООН Віталій Чуркін заявив, що Росія може ввести миротворців в Україну якщо буде потреба.

За його словами, у російської сторони є для цього всі міжнародно-правові підстави,  а також відповідне рішення Ради Федерації.powered by lun.ua