Тінь Росії: У Польщі хочуть підготувати тисячі "контрдиверсантів"

Вівторок, 13 травня 2014, 11:53

У Польщі мають намір додатково навчити 10 тис. добровольців, які можуть бути задіяні в контрдиверсійних завданнях.

Про це йдеться у пропозиціях Академії національної оборони Польщі щодо вдосконалення оборонної системи країни, підготовлених за вказівкою міністерства оборони РП, повідомляє Укрінформ з посиланням на польські ЗМІ.

Такі заходи вирішено прийняти в зв'язку з агресією Росії щодо України. Територіальні відділення таких сил пропонують створювати в кожному воєводстві.

"Ми робимо висновки з цього конфлікту. Ці спеціальні територіальні відділення будуть виконувати завдання, наближені до завдань сухопутних військ та спецпідрозділів", - заявив представник академії у Варшаві Богуслав Пацек.

Добровольців пропонують мотивувати додатковою оплатою. Так, крім щорічної премії за співпрацю з національними силами резерву добровольцям можуть щомісяця доплачувати кілька сотень злотих (100-200 дол.) за підтримання кваліфікації.

На дані момент в склад польської армії входять 100 тис. військовослужбовців за контрактом та національні сили резерву, які повинні нараховувати 20 тис. осіб. Останні, однак, укомплектовані не повністю.

Як відомо, у Польщі серйозно сприймають урозу з боку Росії. Зокрема, на початку березня саме ця країна ініціювала скликання засідання Північноатлантичної ради щодо ситуації в Україні. Крім того, в рамках посилення східних кордонів НАТО до Польщі наприкінці квітня перекинули 150 американських військових.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування