У Оробець заявляють, що ЦВК має право і підстави повернути її на вибори

Середа, 14 травня 2014, 12:07

У команді Лесі Оробець вважають, що рішення територіальної комісії не стикується з роз'ясненням ЦВК, а тому ЦВК має підстави скасувати рішення про зняття її  з виборів мера.

Про це заявив юрист Оробець Олег Петровець.

"Саме по собі рішення комісії є безпрецедентним, бо у 2008 і в 2010 виборча система місцевих виборів була лише пропорційна, самовисуванців не було взагалі", - сказав він.

"Після  змін до закону на початку квітня, вони в усі статті пододавали спосіб самовисування, таким чином, до даної статті, на яку посилається виборча комісія, просто було додано, що  кандидати мають право висуватися через політичні партії або шляхом само висування", - додав Петровець.

"Територіальна виборча комісія вчепилась в це слово "або", тобто або самовисування кругом, або тільки шляхом від партії. проте тлумачення цієї норми повністю не стикується ані з практикою судовою, ані роз’ясненням ЦВК", - наголосив він.

"ЦВК може з власної ініціативи скасувати будь-яке рішення територіальної виборчої комісії, в них є цей шанс, вони можуть зараз встановити правду", - додав він.

Фото Вахтанга Кіпіані

При цьому Петровець зазначив, що все одно команда Оробець буде звертатися і до суду.

У свою чергу Оробець закликала нести памперси до штабів партії УДАР, оскільки вважає, що її зняття може бути вигідне їхньому кандидату.

"Територіальну комісію очолює представник від УДАРу, саме кандидата від УДАРу соціологи називали найімовірнішим переможцем. Найімовірніше, що відбувається, вигідне саме тому, чия рука дрогнула і чий є сумнів, чи виграє він після двох провальних спроб. Руку доклали і інші", - додала вона.

Раніше у своєму Facebook Оробець написала, що рішення про зняття її кандидатури з виборів мера ухвалили
1. Терещенко Михайло - УДАР, Голова комісії
2. Білий Ярослав - Батьківщина, Секретар
3. Швець І.М. - УДАР
4. Нілов Микола - ПР
5. Пунько Михайло - ПР
6. Сульдін Анатолій - Батьківщина
7. Труш Віталій - партія Зелені
8. Хомич Юрій - КПУ
9. Матковський Віктор - ПР
10. Дзизель Марія - Партія Зелених України
11. Колієнко Валентина - Батьківщина

"Проти" голосував - Одарич Андрій - Партія Вільних Демократів
"Утримались" - Картавий Іван - Свобода, заступник голови, Зернова Анастасія - УДАР, Панченко О. В. - Свободаpowered by lun.ua