На міжнародному газопроводі в Карпатах вже було три вибухи, підозрюють теракт

Четвер, 15 травня 2014, 16:22

На магістральному газопроводі високого тиску Уренгой-Помари-Ужгород в селі Небилів Рожнятівського району на Івано-Франківщині сталося вже три вибухи.

Про це сказав голова Івано-Франківської обласної держадміністрації Андрій Троценко, повідомляє Радіо Свобода.

За його словами, всі ці інциденти мають спільну рису - "закладаються відповідні вибухові пристрої в землю безпосередньо під газопроводом".

Відомо, что 12 травня на наземній ділянці переходу через річку Лімниця магістрального газопроводу високого тиску Уренгой-Помари-Ужгород було виявлено витік газу. Під час ліквідації цієї аварії неподалік стався вибух на іншому газопроводі, яким газ із Богородчанського підземного сховища транспортували на компресорну станцію в Долині.

На місці вибуху знайшли залишки вибухового пристрою, який керувався дистанційно. 14 травня прокуратура в Івано-Франківській області розпочала кримінальне провадження за фактом вибуху на міжнародному газопроводі, попередня кваліфікація – "терористичний акт".

Досудове розслідування здійснює управління СБУ в області.

Троценко відзначив, що "оцінку цьому повинні дати відповідні комісії, які зараз активно працюють, але попередні дані свідчать, що це були сплановані вибухи, які ставили за мету вивести з ладу міжнародний газопровід".

Ще одним підтвердженням цієї версії, що це сплановані акти, він вважає "те, що відбуваються вони саме тоді, коли міністр енергетики їде в Брюссель проводити переговори по підписанню широкомасштабної угоди щодо постачання газу".

Газопроводи на території Прикарпаття взяті під посилену охорону, яку будуть здійснювати не лише правоохоронці, а й представники батальйону територіальної оборони.powered by lun.ua