Фаворитом президентських перегонів залишається Порошенко - опитування

72 перегляди
Вівторок, 20 травня 2014, 17:17

На президентських виборах у першому турі Петра Порошенка готові підтримати більше 30% українців. Політик також має всі шанси виграти у випадку проведення другого туру виборів.

Про це свідчать результати загальноукраїнського соціологічного дослідження "Україна напередодні президентських виборів, травень".

Воно було проведене силами трьох служб: Центром соціальних та маркетингових досліджень "СОЦИС", Київським міжнародним інститутом соціології та соціологічною групою "Рейтинг".

Соціологи зазначають, що за тиждень до проведення виборів президента, громадяни демонструють дуже високий рівень електоральної активності.

Близько 82% виборців готові взяти участь у волевиявленні. При цьому тих, хто протилежної думки – 12%. Шість відсотків опитаних – не змогли дати чіткої відповіді на поставлене питання.

На президентських виборах, які відбудуться 25 травня цього року, Петра Порошенка готові підтримати 34% опитаних респондентів.

Другу позицію посідає Юлія Тимошенко – 6,5%, а третю Сергій Тігіпко – 5,8%. За Олега Ляшка та Анатолія Гриценка готові проголосувати 4,1% та 4,0% респондентів відповідно, а Михайла Добкіна, в свою чергу, підтримують 3,5% виборців.

За лідера КПУ Петра Симоненка готові проголосувати 2,2%. Всі інші зареєстровані кандидати наибирають менше 2% голосів виборців. Близько 23% виборців заявляють, що, на даний момент, не знають за кого віддати свій голос, а майже 12% відмітили, що не підуть на вибори.

Серед тих, хто має намір прийти на виборчі дільниці та визначився зі своїм вибором, перша п’ятірка президентських перегонів виглядала би наступним чином: Порошенко – 53,2%, друге місце посідає Тимошенко, яка отримала б 10,1% голосів, на третій сходинці знаходиться Тігіпко – 8,8%., Ляшко та Гриценко, в такому випадку, отримали б 6,3% та 6,2% відповідно.

Під час дослідження респондентам пропонувалось зробити свій власний прогноз стосовно того, хто стане наступним президентом.

Опитаним було поставлене наступне запитання: "Скажіть, незалежно від того кого із кандидатів Ви підтримуєте, на Вашу думку, хто все-таки переможе на виборах і стане майбутнім Президентом України?".

Найбільш ймовірним переможцем у президентських виборах респонденти вважають Порошенка – 49,7%. Перемогу Тимошенко прогнозують 5,6% опитаних, а Тігіпко – 3,3%. Близько – 37%, від усіх опитаних, відмовились скласти свій прогноз.

Таким чином, на даний час, за умов проведення другого туру президентських виборів, можна сказати однозначно про участь у другому турі виборів Порошенка. Найбільш ймовірними кандидатами у другому турі разом з Порошенком можна вважати, перш за все, Тимошенко, а також Тігіпка.

Варіанти голосування у другому турі представлені серед наступних пар:

 

Дослідження проводилося 8 – 13 травня 2014 року серед населення України віком від 18 років і старших.

Квотна вибірка 6200 респондентів (по 2067 респондентів для кожного із соціологічних центрів) в усіх регіонах України (без врахування населення АР Крим).

Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face) за місцем проживання респондента.

Статистична похибка вибірки становить не більше 0,8%.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua