Правоохоронці тісно взялися за Стрєлкова та його поплічників

Середа, 21 травня 2014, 20:47

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження щодо так званого голови Ради безпеки – міністра оборони "Донецької народної республіки", громадянина Росії Ігоря Гіркіна (Стрєлкова) за фактом створення ним терористичної організації.

Про це повідомила прес-служба Генпрокуратури.

Згідно з інформацією Гіркін (Стрєлков) підозрюється у створенні терористичної групи чи терористичної організації, масових заворушеннях, теракті.

Встановлено, що протягом березня-квітня 2014 року задля вчинення терактів в Україні вказаний росіянин створив терористичну групу, керував її діяльністю, організував масові заворушення у Харківській, Луганській, Донецькій областях, Автономній Республіці Крим, що супроводжувалися насильством стосовно громадян, а також погромами, підпалами, знищенням майна, захопленням будівель та споруд.

Окрім того, він вчинив терористичний акт, який призвів до загибелі людей та інших тяжких наслідків, зазначають у ГПУ.

У вказаному провадженні об’єднано низку інших злочинних епізодів.

Зокрема, стосовно самопроголошеного "губернатора ДНР" Павла Губарєва за фактами вчинення дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади.

Також розслідується факт організації громадянином Росії Бєзлєром, за попередньою змовою із Гіркіним, масових заворушень на території Донецької області та факт сприяння заступником самопроголошеного мера Слов’янська Перепечаєнком терористичній організації під керівництвом Гіркіна. 

В рамках вказаного провадження досліджується факт сприяння терористичній діяльності Гіркіна громадянином України Голубничим, який 30 квітня на виконання вказівок цього терориста провів зустріч у Сімферополі з членом організації "Юго-Восточный фронт", під час якої домовився про нелегальне постачання зброї у південно-східні регіони України, а також про фінансування терористичної діяльності на території Української держави.

Наразі українця затримали, йому повідомили про підозру та обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Стосовно Бєзлєра та Гіркіна склали повідомлення про підозру. Суд вже надав дозвіл на їх затримання для обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Українська правдаpowered by lun.ua