Кері привітав вибір українців. США готові до співпраці

Понеділок, 26 травня 2014, 23:57

США вітають вибір українців і продовжуватимуть працювати з новообраним президентом.

Про це йдеться у заяві держсекретаря США Джона Керрі.

"Українці об’єдналися, вільно висловили свою політичну волю і разом обрали своє майбутнє. Висока явка чітко показує, що українці хочуть жити у єдиній, демократичній і мирній Україні, пов’язаній з європейськими інституціями", - вважає він.

"Успішне проведення цих виборів підтверджує демократичний вибір українців. США продовжуватимуть співпрацювати з українцями і новообраним президентом задля перемоги демократії. США поважають український суверенітет і територіальну цілісність, засуджують і відкидають російську окупацію і анексію Криму", – зазначив Керрі.

Спостерiгачi вiд мiсiї Органiзацiї з безпеки і співпраці в Європi заявляють, що президентськi вибори в Україні вiдбулися вiдповiдно до мiжнародних норм i стандартiв.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що президентські вибори в Україні пройшли "не без проблем", але в цілому це позитивний крок.

За його словами, Москва готова до діалогу з представниками Києва і з Петром Порошенком.

Згідно з повідомленням ЦВК, в електронну систему "Вибори" станом на вечір понеділка внесено 92,16 % бюлетенів, лідирує Петро Порошенко, маючи підтримку виборців 54,33%.

Явка виборців в Україні є рекордною, вона перевищує 66% попри те, що частина дільниць та окружкомів на Донбасі не працювали через атаки озброєних проросійських екстремістів та диверсантів.

Радіо Свободаpowered by lun.ua