Керівник прикордонників розповів, що абхазців плутають із чеченцями

7 переглядів
Середа, 28 травня 2014, 14:36

Державна прикордонна служба з 4 березня відмовила у в’їзді в Україну 21 тисячі осіб, які викликали підозру.

"Відмовлено у в'їзді в Україну майже 21 тисячі громадян, що могли брати участь у дестабілізації обстановки на сході країни", - сказав керівник відомства Микола Литвин на прес-конференцію у середу.

"З 4 березня 200 чоловік (не пустили в Україну), які мали ознаки військової підготовки, які мали при собі ту чи іншу амуніцію, ту чи іншу зброю, яку ми затримували, ту чи іншу підготовку", - уточнив він.

За словами Литвина, останній такий випадок – коли у Харківській області прикордонники затримали "снайпера, який був підготовлений", він був переданий Службі безпеки і дав свідчення.

"21 тисяча – це ті, які у нас викликали сумнів щодо правдивої мети поїздки, щоб вони тут не робили те, що роблять їхні співгромадяни", - зазначив керівник Прикордонної служби.

Щодо розмов про те, що на сході України діють чеченці, він сказав:

"По наших даних, є вихідці з Абхазії, їх десь плутають. Багато тих, які зарослі – і їх вважають, що вони не бриються, що теж чеченці".

"Багато інформації ходить, яка недостовірна. Дуже вигідно багато проблем перекидати на державний кордон… Коли були події (трагічні) в Одесі, то всі крикнули, що це з Придністров’я бандити прийшли. Коли почали розбиратись, нікого не виявили там. І так я міг би наводити багато прикладів…", - сказав Литвин.

"Абхазці – так, вони є, і питань таких нема по цих громадянах", - додав він.

"Зараз можуть прибувати і офіційним шляхом, коли нема доручення правоохоронного органа, людина бере паспорт, приїжджає, потім вона на якихось збірних пунктах отримує зброю, вливається в ці бандитські загони... і шукачів таких дій дуже багато", - заявив Литвин.

Він наголосив: "Тут різні національності є, різних країн є. і говорити однозначно про чеченців тільки я б не став".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua