"Майдан" відмовляється звільняти центр Києва і має плани на будівлі

33 перегляди
Середа, 28 травня 2014, 16:25

Майдан не розійдеться, поки не буде виконано усіх його вимог, і має плани розвитку на час після травня.

Відповідну заяву і маніфест спільноти Майдану, затвердженого і підписаного в середу, озвучила координатор "Майдан-прес-центр" Наталія Соловйова.

"Ми – організації, що не просто фізично присутні на площі, але ті, що маємо намір зберігати дух Майдану, дух пропозицій, розвитку та контролю змін в Україні", - цитує її "Укрінформ".

"Майдан не розходиться, поки не виконано вимоги Майдану: покарання злочинців; люстрація; пакет законів для зміни системи влади; не встановлено конституційний лад у частині громад; не покарані винуваті у масових убивствах; не створено територіальну громаду Києва щодо самоврядування", - сказала Соловйова.

Вона заявила, що "фізичний Майдан" має бути збережений та облагороджений.

"Майдан повинен залишитися, але повинен структурно змінитися, а саме: через проведення конкурсу по реорганізації території Майдану (архітектурний конкурс). Майдан повинен бути збережений у межах первинних барикад до перетворення Майдану на осередок побудови громадянського суспільства", - зачитала Соловйова.

"Фізичний вигляд Майдану повинен бути облагороджений та збережений для побудови матеріально-просвітницького комплексу. Майдан має бути пішохідним", - ідеться в маніфесті.

Серед громадських організацій та спільнот, які підписали даний маніфест, - ГО "Координаційна рада Майдану", ГО "Громадська рада Майдану", ГО "Рада громадських ініціатив Майдану", священники різних конфесій, люстраційний комітет Майдану, Відкритий університет Майдану, Сотні Майдану та інші.

Представник Духовної ради Майдану Олександр Кривоносов пригрозив, що політикам не варто розганяти Майдан: "Ми вважаємо, що не політики Майдан зібрали, не їм його і розганяти. Майдан буде стояти доти, доки не будуть виконані наші вимоги і доки уже теперішня влада не дослухатиметься до нас".

Член громадянської платформи "Нова країна" Ксенія Мацкевич заявила: "Влада заявляє про те, що Майдан досяг своїх цілей. Але це не так. Жодну з вимог Майдану не було виконано".

"Майдан має зменшитися, реорганізуватися, але Майдан збережеться", - сказав "Українським новинам" представник люстраційного комітету Майдану Сергій Бойко.

На прес-конференції сказали, що зараз іде ротація людей на Майдані: багато хто з тих, хто брав участь у боях на сході України, незабаром повернуться на Майдан – і це дозволить повернути порядок там.

Організації Майдану пропонують провести громадські слухання про майбутнє будівлі Київської міської держадміністрації. "Ми не маємо єдиної думки з приводу майбутнього цієї будівлі, але впевнені, що це має вирішувати не влада, а кияни", - сказав Бойко.

На його думку, будівля КМДА може бути використана для створення громадянського центру або цивільного простору для жителів Києва.

Також Бойко вважає, що Будинок профспілок може бути перетворений на громадський матеріально-просвітницький центр: "Це має бути спеціальний громадський центр, у якому перебуватимуть найбільш істотні громадські ініціативи, які працюють над створенням громадянського суспільства в Україні", - заявив він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua