У Раді безпеки ООН засудили дії проросійських бойовиків на сході України

Четвер, 29 травня 2014, 09:58

Дипломати кількох країн на засіданні Ради безпеки ООН у Нью-Йорку засудили дії проросійських бойовиків на сході України.

Усі члени Ради безпеки відзначили демократичний характер виборів в Україні та визнали їх легітимність, передає "Радіо Свобода".

Водночас заступник генсекретаря ООН з політичних питань Джеффрі Фелтман висловив занепокоєння зростанням насильства на сході України.

Посли США, Франції та Великої Британії засудили дії бойовиків, які захопили представників ОБСЄ і зірвали голосування в частинах Донецької та Луганської областей.

Російський посол в ООН Віталій Чуркін знову озвучив вимогу президента Росії Володимира Путіна припинити антитерористичну операцію.

У відповідь український представник Юрій Сергеєв запитав: "Досі ми не отримали відповіді, що сотні чеченців роблять в Україні? Вони не приховують, що захищають свої інтереси. Які інтереси? Вони захищають слов’янське православ’я? Що сотні озброєних козаків Росії роблять в Україні?.

Посол України в ООН запропонував російській стороні попросити своїх громадян повернутися додому.

Рада безпеки ООН вже протягом трьох місяців регулярно обговорює події в Україні. Будь-які спроби ухвалити обов’язкове до виконання рішення блокує Росія, яка є постійним членом Ради безпеки і має право вето на рішення цього органу.powered by lun.ua