Тимчук: Заворушення в Одесі координувалися Росією

Субота, 3 травня 2014, 10:24

Провокації в Одесі, які потягли за собою численні людські жертви, стали результатом операції, яку проводила і координувала Росія.

Про це повідомив керівник центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук на своїй сторінці у Фейсбуці.

Він заявив, що з початку березня і до кінця квітня 2014 було засвідчено прибуття на територію Придністров'я підрозділів ЗС РФ, військових розвідників Росії, козацтва та представників російських ультранаціоналістичних організацій.

"З середини квітня наші джерела в Республіці Молдова фіксували прибуття до Кишинева з Росії груп молодих людей спортивної статури, що відправлялися далі на територію Придністров'я. Їх супроводжували співробітники ФСБ РФ", - пише Тимчук.

У результаті до початку травня на території Придністров'я було зосереджено близько 1700 російських військовослужбовців і близько 2200 координованих ФСБ представників різних російських організацій (в основному - козацтва), - зазначає він.

За даними Тимчука, із загального числа російських військовослужбовців близько 800 людей було в складі підрозділів головного розвідувального управління Росії.

"З кінця квітня групам російського спецназу і групам провокаторів, яких закидали на територію України, ставилося завдання - у взаємодії з місцевими проросійськими сепаратистами дестабілізувати ситуацію на півдні України. І в першу чергу - в Одесі", - підкреслив він.

Тимчук також розповів, що активна фаза операції, метою якої було захоплення місцевих органів влади, намічалася на 9 травня - коли під ідеологічними гаслами Дня Перемоги з'являлася можливість ініціювати активність проросійськи налаштованої частини населення.

Після досягнення тактичних успіхів в Одесі подібні акції, за допомогою прибулих "туристів Путіна", повинні були ініціюватися в Миколаєві і Херсоні.

"Однак початок активної фази АТО в Слов'янську змусило російське керівництво форсувати події на півдні України, з метою змусити українських силовиків терміново перекидати сили і засоби з Донбасу. Трагічний підсумок цієї жахливої ​​провокації ми і спостерігали вчора в Одесі", - підсумував він.

Як відомо, у п'ятницю в результаті зіткнень між активістами антимайдану і прихильниками єдиної України в Одесі загинули 37 людей, близько 200 отримали поранення серед яких і 22 міліціонери.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...