Махніцький: Міліціонери допомагали сепаратистам в Одесі

Вівторок, 6 травня 2014, 20:36

Співробітники МВС фактично були співучасниками учинених сепаратистами злочинів в Одесі.

Про це в інтерв'ю 5 каналу заявив в.о. генпрокурора Олег Махніцький.

"Мною дано розпорядження про проведення службового розслідування відносно заступника Генпрокурора Бончука, який зараз фактично відсторонений від виконання обов'язків на час проведення розслідування, а також щодо працівників прокуратури в Одеської області", - повідомив.

"Проведено розслідування … в рамках якого встановлено, що прокуратура до цього не має жодного відношення. Встановлено,… що наказ давав начальник управління внутрішніх справ міста Одесси за погодженням з в.о. начальника управління МВС в Одеській області", - додав керівник ГПУ

"Ми можемо говорити не лише про бездіяльність, а про співучасть", - заявив він, коментуючи роль міліції у подіях в Одесі 2 травня.

Махніцький зазначив, що бандити і міліція носили червоні пов'язки, що свідчить про попередній умисел, крім того, під час штурму відділку, де знаходилися затримані сепаратисти, міліціонери відкрито покидали щити.

"В даному випадку є всі обставини кримінального правопорушення", - підкреслив Махніцький, додавши, що справу взяла під свій контроль ГПУ.

Водночас він не став детально коментувати причини займання в будинку профспілок в Одесі, внаслідок якого загинули кілька десятків людей.

За його словами, коктейлі Молотова кидали й сепаратисти з самої будівлі, що могло спричинити пожежу, однак не виключено й те, що будівля загорілася через дії їх супротивників.

Махніцький також повідомив, що до розслідування можуть залучити іноземних експертів, зокрема американців.

Так чи інакше, голова ГПУ вважає, що події в Одесі не були випадковими. "Ми вже сьогодні можемо говорити, що це була спланована акція", - підкреслив він.

Джерело відео: 5 канал

Українська правдаpowered by lun.ua