Мер Донецька: до "референдуму ДНР" є багато питань

Середа, 7 травня 2014, 11:38

Мер Донецька Олександр Лук'янченко заявив, що до "референдуму ДНР" є багато питань, і він розглядає його скоріше, як соцопитування.

Про це він сказав на прес-конференції в середу.

"Ну я думаю, що так (що статус заходу не більший, ніж соцопитування). Питання для референдуму треба обговорювати всією територіальною громадою. Це тривалий час...

Необхідно все робити за законом з максимальною прозорістю, щоб ні у кого не було сумнівів",- сказав він.

На уточнююче запитання, чи викликає в нього цей референдум сумніви, він запитав: "а у вас не викликає?".

"Я вважаю, що референдум необхідний, але не в такій формі і не з такими питаннями", - сказав він.

Лук'янченко сказав, що до нього звертаються тисячі донеччан через цей референдум. Він викликає багато питань.

"Люди не розуміють, яка є законодавча база для його проведення. Питання звучить - "Чи визнаєте ви акт державної незалежності ДНР". На мітингах лунали заклики до референдуму, лунали питання про федералізацію, податкову автономію, про статус російської мови. Але не було питання про створення окремої держави", сказав він.

Лук'янченко додав, що питання викликає і організація референдуму, контроль за голосуванням, підрахунком, і питання безпеки, бо на руках у людей багато зброї.

"Виходить, що 12 травня організатори просто оголосять цифри, і всі мають цьому повірити... як пояснити донеччанам, що референдум був чесний? Я не дуже це розумію", - додав він.

Відповідаючи на запитання про ініціативу про приєднання до Дніпропетровської області, він сказав:

"Це була відповідна реакція на дії ДНР. На сьогодні розбігатися по різних кутках, легше за все".

СБУ у середу оприлюднила докази підготовки та координації російською стороною заходів з проведення у східних областях України так званого "референдуму" зі створення "Донецької народної республіки" з заздалегідь відомими результатами.

Українська правда