УКРАЇНА ГОТУЄТЬСЯ ДО ВІДКЛЮЧЕННЯ ГАЗУ З ПОНЕДІЛКА – ЯЦЕНЮК

П'ятниця, 13 червня 2014, 17:17

Уряд України готується до зупинки поставок російського газу з понеділка.

Відповідне розпорядження дав профільним відомствам прем'єр Арсеній Яценюк.

"Доручив профільним відомствам готуватися до відключення з понеділка газу з РФ. Україна подає на Росію в суд", - заявив Яценюк.

Як повідомили "Українській правді" в прес-служба Кабміну, прем’єр доручив міністерствам, "Нафтогазу-України" та облдержадміністраціям переходити на план функціонування енергетичної галузі, який передбачає припинення постачання газу з РФ.

Керівництву НАК "Нафтогаз-України" та Міністру юстиції доручено завершити процедуру підготовки до захисту інтересів України у відносинах між НАК "Нафтогаз-України" та ОАО "Газпром" у Стокгольмському арбітражному суді.

Як відомо, 11 червня після чергового раунду тристоронніх газових переговорів у Брюсселі Україна відмовилась від пропонованих РФ умов знижки.

Україна наполягає на тому, щоб зниження ціни на газ було прописане в контракті, а не запроваджувалось рішенням уряду Росії.

Глава Міненерговугілля Юрій Продан назвав такі умови Росії неприйнятними для України і  сказав, що, швидше за все, Україна подаватиме у Стокгольмський арбітраж.

Україна і Єврокомісія мали намір провести ще один раунд переговорів, але Росія відмовилася від них до того, як Україна "погасить борг за газ".

Українська правда

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.