Яценюк: Шанси виграти у "Газпрому" суд "дуже і дуже" високі

Понеділок, 16 червня 2014, 13:46

Прем'єр-мiнiстр Арсенiй Яценюк оцiнює шанси країни виграти у Росiї в Стокгольмському арбiтражному судi газовий спiр як дуже високi.

Про це він заявив у понеділок на засіданні уряду, передає "Інтерфакс-Україна".

"Я вважаю, що судовi перспективи у нас дуже i дуже високi", - сказав Яценюк.

Прем'єр переконаний в тому, що Росiя від самого початку не була налаштована на результативний діалог.

За його словами, Росія сподівалась, що такий "газовий шантаж" стане однiєю з частин загального плану щодо "знищення України".

"На російський тиск ми піддаватися не будемо. І ночами з ними всякі папери підписувати не будемо, тому що ці папери можуть мільярдами доларів вилізти. Прозорі публічні переговори ми провели, і далі ми проводимо нашу політику в тому ж форматі", - цитує Яценюка УНІАН.

Також він заявив, що Україна не буде щорічно дотувати "Газпром".

"Ми не будемо дотувати російський "Газпром". Українці не будуть витягати з кишень 5 мільярдів доларів на рік, щоб Росія купувала на ці кошти зброю, танки, літаки і бомбила українську територію", - сказав прем'єр.

Крім того, глава "Нафтогазу" Андрій Кобелєв розповів, що Україна в арбітражі, окрiм зниження цiни та повернення переплати, вимагає перегляду й iнших дискримiнацiйних умов.

Як відомо, "Нафтогаз" подав до Стокгольмського арбітражу на "Газпром" з вимогою встановити справедливу та ринкову цiну на газ.

У позовi також мiститься вимога стягнути з "Газпрому" переплату за газ з 2010 року, яку в Україні оцінюють у $6 мільярдів.

Перед цим Росія перевела Україну на авансові платежі за газ і подала свій позов до "Нафтогазу" про стягнення заборгованості, яку оцінили у $4,5 мільярди.

Українська правдаpowered by lun.ua