УКРАЇНА МОЖЕ ВІДГОРОДИТИСЯ ВІД РОСІЇ ПАРКАНОМ

Понеділок, 16 червня 2014, 20:15

Рада національної безпеки і оборони України доручила уряду провести односторонню демаркацію українсько-російського державного кордону.

Про це заявив секретар РНБО Андрій Парубій, пише "Інтерфакс-Україна".

"Доручено Кабінету міністрів України організувати односторонню демаркацію українсько-російського державного кордону, забезпечити його належне інженерно-технічне облаштування відповідно до сьогоднішніх загроз національній безпеці", - заявив він після засідання РНБО в понеділок увечері в Києві.

Крім того, Парубій, доповідаючи про результати засідання, зазначив: "Серед цих рішень слід відзначити будівництво інженерних споруд уздовж нашого кордону й невідкладні заходи для розвідки щодо нейтралізації диверсантів, які проходять на територію України".

Він наголосив, що побудова інженерних споруд і демаркація кордону плануються на всіх ділянках українсько-російської кордону, а не лише на тих ділянках, де тривають бойові дії.

Відповідаючи на уточнююче запитання журналістів з приводу того, чи йде мова про спорудження стіни на кордоні з РФ, яку запропонував губернатор Дніпропетровської області Ігор Коломойський, Парубій сказав: "В цьому випадку РНБО доручило Кабінету міністрів розробити план і графік зведення відповідних інженерних споруд".

За його словами, уряд підготує свої пропозиції і план відповідних робіт, після чого буде виділено відповідне фінансування з Державного бюджету України.

"Насправді, досі ми швидкими темпами захищали прикордонну зону ровами і, на жаль, не змогли дійти безпосередньо до Донецька і Луганська. Зараз мова йде про більш складні та більш фундаментальні інженерні споруди, які повинні бути створені Кабінетом міністрів за кошти бюджету ,а Прикордонною службою повинен бути розроблений проект, як це все буде виглядати", - сказав Парубій.

Він додав, що президент України Петро Порошенко поставив завдання виконати це доручення в максимально стислі терміни.

Рішення РНБО вводиться в дію указом президента України.

Як відомо, 7 листопада 2013 року поблизу автомобільного пункту пропуску Сеньківка (Городнянський район, Чернігівська обл.) на Брянсько-Чернігівській ділянці кордону було встановлено перший прикордонний знак у рамках демаркації українсько-російського кордону.

Угоду про демаркацію спільного кордону глави МЗС України та Росії підписали 17 травня 2010 року в Києві, вона набула чинності 29 липня того самого року.

Відповідно до цього документа, було створено спільну демаркаційну комісію, яка на своїх засіданнях вирішує питання, пов'язані з подальшим здійсненням демаркації українсько-російського кордону.

У МЗС України пізніше заявили, що обидві сторони готові розпочати "польові роботи" на кордоні вже у 2012 році, а в Державній прикордонній службі України заявили, що їхнє відомство забезпечене для проведення практичних робіт із демаркації українсько-російського кордону всім необхідним і очікує відповідної команди.

Україна ставить перед собою завдання найближчими роками здійснити демаркацію держкордону з Росією (2295 км) і Білоруссю (1084 км), а також завершити її з Молдовою (1222 км).

Загальна протяжність українського кордону становить майже 6993 км, зокрема 1355 км морської ділянки.powered by lun.ua