МЗС: РФ має застосувати вплив на терористів - Україна і світ чекають

Неділя, 22 червня 2014, 18:27

Бандитські замахи терористів, націлені на ескалацію становища, вимагають негайного і рішучого міжнародного засудження.

Про це йдеться у спільній заяві Міністерства закордонних справ і Міністерства оборони, оприлюдненій 22 червня.

У документі нагадується, що президент України Петро Порошенко розпочав реалізацію мирного плану врегулювання ситуації в окремих районах на сході країни.

"Курс на встановлення миру дотримується Україною неухильно", - запевняють у МЗС.

Однак, у відповідь на ці ініціативи, здатні відновити мир, бойовики та терористи продовжили збройні атаки, зухвало порушуючи умови перемир’я, - відзначили у відомстві.

"Лише за одну ніч 22 червня силами незаконних збройних формувань було вчинено одинадцять обстрілів позицій Збройних Сил України в районі Краматорська, Слов’янська, Артемівська та інших міст", - наголосили у міністерстві.

Упродовж дня бойовики зробили послідовну серію нападів і мінометних штурмів на українських прикордонників в районі населених пунктів Червонопартизанськ, Бірюкове та Ноздрівка на Луганщині. Провокації продовжуються, - зазначили в МЗС.

"Україна звертається до всіх іноземних партнерів із закликом підтримати послідовні зусилля нашої держави для відновлення миру та безумовну реалізацію положень Женевської заяви від 17 квітня ц.р. усіма її сторонами", - відзначено у документі.

Головна вимога стосується Росії.

"Наша держава разом з усім міжнародним співтовариством очікує від Російської Федерації реальної і діяльної підтримки мирного плану президента України, ефективного захисту кордону від терористів та застосування всього безумовного впливу на незаконні терористичні угруповання на сході країни для негайного припинення вогню та складення ними зброї", - заявляюь в МЗС.

Будь-яке заохочення терористів матиме критичні наслідки,  підкреслили у відомстві.

Як відомо, 20 червня президент Петро Порошенко віддав наказ про припинення вогню на тиждень всіма підрозділами Збройних сил, Національної гвардії та Прикордонної служби. Ведення вогню припинено з 22:00  20 червня до 10:00 27 червня.

Українська правда

powered by lun.ua