Україна може і сама демаркувати кордон з Росією - Дещиця

Понеділок, 23 червня 2014, 17:09

Україна має всі підстави провести демаркацію кордону з Росією в односторонньому порядку.

Про це заявив колишній в. о. міністра закордонних справ Андрій Дещиця в інтерв’ю УНІАН.

За його словами, впродовж кількох років сторони не могли делімітувати кордон, а потім почати демаркацію.

"Але то була свідома політика і Росії, і, певною мірою, попередніх урядів України. Наприклад, була створена українсько-російська комісія з демаркації кордонів, однак вона насправді існує лише на папері", - сказав він.

Дещиця зазначив, що у лютому цього року мало відбутися засідання комісії з демаркації кордонів, але Росія його скасувала.

За його словами, у російської сторони не було жодного бажання проводити демаркацію кордонів.

"Але якщо у російської сторони немає такого бажання, то ми повинні зробити це зі свого боку. В тій ситуації, що ми зараз маємо, ми не можемо дозволити собі тримати це рішення на папері", - заявив Дещиця.

"На практиці ми маємо всі підстави - і юридичні, і фінансові, і організаційні, - щоб провести демаркацію зі свого боку", - додав він.

Дещиця зауважив, що приклади односторонньої демаркації кордону існують вже в сучасній історії, зокрема, між Росією і Естонією, де демаркація відбувалася в односторонньому порядку.

"Звичайно, Росія нас буде за це критикувати, буде не погоджуватись. Здається, вони вже зробили відповідну заяву про те, що не будуть визнавати демаркацію. Але у нас є всі підстави це зробити і ми повинні це довести до кінця", - вважає екс-очільник МЗС. powered by lun.ua