МЗС завернуло "гуманітарку" від РФ. Українці у своїй країні - не біженці

Субота, 28 червня 2014, 14:21

Україна не може прийняти "гуманітарну допомогу" від Російської Федерації з огляду на невизначеність її кінцевого адресата.

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України.

У документі зазначено, що 27 червня МЗС України отримало ноту МЗС РФ з інформацією про намір російської сторони направити "гуманітарну допомогу" до "Донецької і Луганської областей, а також, можливо, інших регіонів, де знаходяться біженці".

МЗС України звернуло увагу російської сторони на положення ООН у справах біженців , згідно з якими під "біженцями" розуміються особи, які "в силу обґрунтованих побоювань стати жертвою переслідувань за ознаками раси, віросповідання, громадянства або політичних переконань, знаходяться за межами країни своєї громадянської приналежності і не можуть користуватися захистом уряду цієї країни".

Враховуючи той факт, що Донецька та Луганська області, як і Автономна Республіка Крим, є невід’ємною частиною України, громадяни України, які перебувають на цій території, не можуть в принципі мати статус біженців, - сказано у заяві.

У зв’язку з цим було наголошено, що найважливішим кроком з боку російської сторони, який міг би сприяти врегулюванню ситуації у східних областях України, стала б практична підтримка реалізації мирного плану президента України Петра Порошенка.

Крім того, Росії нагадали про необхідність виконання умов, сформульованих у висновках Європейської Ради щодо України від 27 червня 2014 року.

До них належить: укладення угоди про механізм контролю, під наглядом ОБСЄ, щодо припинення вогню та ефективного контролю за кордоном.

Від РФ також очікують повернення під контроль української влади трьох прикордонних пропускних пунктів на українсько-російському кордоні (Ізварине, Червонопартизанськ, Должанський).

У Російської Федерації вимагають звільнити заручників, в тому числі всіх спостерігачів ОБСЄ і започаткувати змістовні переговори щодо імплементації Плану мирного врегулювання президента України.

Українська правда

powered by lun.ua