Росія готує своїх військових до вторгнення 15 липня - Тимчук

Понеділок, 14 липня 2014, 11:59

Росія готує введення спецназу з Ростовської області на територію України.

Про це на брифінгу повідомив координатор групи "Інформаційний опір" Дмитро Тимчук, передає "Остров". 

"За минулі вихідні ми отримали вичерпні підтвердження про це й можемо сказати про це упевнено. До Ростовської області прибувають підрозділи групи спецназу, це розвідувально-диверсійні групи штатних бригад спецназу ГРУ російського. За нашими даними, командири підрозділів зорієнтовані на їхнє введення в Україну 15 числа (липня). Ця дата не раз миготіла в тій інформації, що ми одержували", - повідомив він. 

Тимчук зазначив, що на сьогоднішній день вирішується питання про те, під яким виглядом будуть вводитися ці підрозділи в Україну. 

"Тож їх орієнтують, що вони будуть називатися миротворцями й Росія готується ввести свої так звані миротворчі сили в Україну. Або це буде формат "зелених чоловічків" як це було у квітні ( у Криму), - підкреслив експерт. 

Він назвав це "відчуттям агонії терористів на Донбасі" і спробами Росії врятувати ситуацію будь-яким чином. 

На думку Тымчука, Росія перекидає війська на північний кордон України, де не ведуться бойові дії, щоб відволікти й увагу українських військових із зони АТО.

У той же час він не виключив, що Росія розглядає сценарій прямого вторгнення в Україну, прощупуючи для цього підґрунтя.

Він нагадав, що за інформацією групи ІС, на територію закидаються вже штатні російські військові. У той же час, за словами Тимчука, вони перебувають в Україні без документів "за форматом зелених чоловічків", для того, щоб неможливо було довести їхню присутність в Україні.

"Із двох джерел на території РФ ми знаємо, що їх орієнтують на те, що при влученні в полон вони будуть заднім числом звільнені зі своїх підрозділів. А потім вони будуть говорити як Гіркін, що він був офіцером ФСБ, але звільнився раніше", - сказав він

За словами Тимчука, перекидання штатних військових РФ є в тому числі результатом деморалізації місцевих бойовиків.

Українська правда