У ЄС пояснили санкції проти РФ: "насилля виходить з-під контролю"

Вівторок, 29 липня 2014, 20:44

Президент Європейської ради Херман ван Ромпей та президент Єврокомісії Жозе Мануель Боррозу у спільній заяві, що поширена ввечері у вівторок, 29 липня, прокоментували рішення ЄС щодо введення третього рівня санкцій проти Росії.

"Європейський Союз погодив пакет значних додаткових заходів, скерованих на обмеження секторального співробітництва з Російською Федерацією. Це рішення обмежить доступ на ринки капіталу ЄС для російських державних фінансових інститутів, накладе ембарго на торгівлю зброєю, встановить заборону на експорт товарів подвійного призначення для військових користувачів і скоротить доступ до чутливих технологій, особливо в галузі нафтового сектора", - йдеться в заяві найвищих посадових осіб Євросоюзу.

Також лідери ЄС пообіцяли, що в пакеті нових санкцій буде розширено перелік осіб та організацій, щодо яких буду застосований арешт активів та заборона в'їзду до ЄС, пише Європейська правда.

Політики зазначили, що робили все від них залежне для владнання конфлікту шляхом переговорів, але Росія, на їх переконання, не підтримала мирні зусилля.

"Потужна пропагандистська машина, що спонсорована російською державою, продовжує підтримувати незаконні дії озброєних сепаратистів (на сході України)", - зазначили Баррозо та Ромпей.

"Коли спіраль насильства виходить з-під контролю і призводить до вбивства майже 300 мирних жителів, ситуація вимагає термінових і рішучих заходів реагування. Європейський союз виконуватиме свої зобов'язання щодо захисту і забезпечення безпеки своїх громадян, а також підтримуватиме своїх сусідів і партнерів", - пояснили лідери ЄС мотиви термінового впровадження секторальних санкцій проти РФ.

"Ці санкції надсилають лідерам РФ потужний сигнал: дестабілізація України, або будь-якої іншої європейської країни коштуватиме чимало вашій економіці. Дії Росії чимдалі більше ізолюють її", - йдеться в заяві.

Як повідомляла Європейська правда, у вівторок 29 липня в Брюсселібув погоджений пакет санкцій "третього рівня" проти Російської федерації.

Санкції стосуватимуться енергетичного, фінансового секторів та продукції військового та подвійного призначення.

Для їх введеня в дію ЄС піде на юридичну хитрість - буде проведений"письмовий саміт" Євросоюзу.

В спеціальному роз'ясненні, яке поширене прес-службою Європейської ради, стверджується, що процудуру буде завершено і третій рівень санкцій набуде чинності ввечері 31 липня. Персональний список осіб, що підпадають під обмеження, буде опублікований 30 липняpowered by lun.ua