Кабмін запропонував дозволити президенту запроваджувати санкції всередині України

Вівторок, 12 серпня 2014, 11:53

Кабінет міністрів запропонував надати президенту і РНБО право запроваджувати санкції, які стосуватимуться практично всіх аспектів як зовнішньої, так і внутрішньої політики України.

Про це сказано в урядовому законопроекті "Про санкції", який був внесений у Верховну раду 8 серпня.

Загалом у переліку наведено 29 видів санкцій, серед яких вказано припинення роботи пошти, відключення телеканалів та радіостанцій, закриття всіх видів ЗМІ, у тому числі і в інтернеті, заборона виробництва і розповсюдження друкованої продукції, припинення телекомунікаційного зв’язку, заборона користування радіочастотами.

Також пропонується блокувати активи осіб та забороняти їм користуватися власним майном, виводити кошти закордон та інше.

Крім того, законом передбачена можливість заборони діяльності партій, рухів та громадських об’єднань.

Згідно з законопроектом, санкції будуть запроваджуватися рішенням РНБО з наступним підписом президента, за винятком санкцій, що стосуватимуться міжнародних договорів – такі рішення прийматиме Верховна рада.

Санкції можуть застосовуватись з боку України по відношенню до іноземної держави, іноземної юридичної чи фізичної особи, громадян України, юридичних осіб, створених за законодавством України, а також інших суб’єктів.

Підставою для запровадження санкцій вважатимуться "дії іноземної держави, іноземної юридичної чи фізичної особи, інших суб’єктів, які створюють реальні та потенційні загрози національним інтересам, національній безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України, її економічній самостійності та/або порушують права і свободи людини і громадянина, інтереси суспільства та держави, призводять до окупації території, експропріації чи обмеження права власності, завдання майнових втрат, створення перешкод для сталого економічного розвитку, повноцінного здійснення громадянами України належних їм прав і свобод".

У разі прийняття закону Верховною радою він вступить в силу наступного дня після публікації.

Українська правда

powered by lun.ua