Рада дозволила міліції стріляти в зоні АТО і затримувати терористів майже на місяць

Вівторок, 12 серпня 2014, 14:45

Верховна Рада дозволила міліції використовувати вогнепальну зброю в зоні антитерористичної операції.

За законопроект №4310а, який вносить відповідні зміни до закону про Міліцію, проголосували 228 депутатів при мінімально необхідних 226.

Крім того, парламент дозволив міліції застосовувати методи фізичного впливу й спеціальні засоби в зоні АТО.

Застосуванню сили, спецзасобів і вогнепальної зброї має передувати попередження про намір їх використання, якщо дозволяють обставини.

Без попередження фізична сила, спецзасоби і зброя можуть застосовуватися міліцією в разі виникнення безпосередньої загрози життю або здоров'ю громадян чи працівників міліції.

Крім того, міліція дозволила в зоні проведення АТО превентивно затримувати осіб, причетних до терористичної діяльності на термін більше 72 годин.

За закон про внесення змін до закону України про боротьбу з тероризмом, який стосується превентивного затримання в районі проведення АТО осіб, причетних до терористичної діяльності, проголосувало 232 депутати.

Закон дозволяє в районі проведення довгострокової антитерористичної операції, як виняток, здійснювати превентивне затримання осіб, причетних до терористичної діяльності на строк більше 72 годин, але не більше ніж на 30 діб.

Українські новиниІнтерфакс-Україна

powered by lun.ua