Порошенко звернувся до Собору єпископів УПЦ

Середа, 13 серпня 2014, 11:23

Президент Петро Порошенко вважає надзвичайно важливою консолідуючу місію церкви у суспільстві.

Про це йдеться у зверненні до Собору єпископів Української православної церкви, оприлюдненому в середу.

"У Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі відбувається історична подія - обрання предстоятеля самостійної і незалежної в управлінні Української православної церкви".

Порошенко зазначає, що на церкву "покладається особлива відповідальність - із сумлінням визначити найдостойнішого архієрея для давньої Київської кафедри, який гідно продовжить праведні труди новопреставленого Блаженнішого митрополита Володимира".

"Ваше зібрання проходить у найскладніший період сучасної України - проливається людська кров, ми потерпаємо від зовнішньої збройної агресії. Така ціна за прагнення наших громадян до гідного життя у цілісній, незалежній, демократичній та процвітаючій державі", - наголошує президент.

За словами Порошенка, "за цих обставин надзвичайно важливою є консолідуюча місія церкви у суспільстві, її потужний виховний та патріотичний потенціал".

"Ми високо цінуємо зусилля релігійних організацій, спрямовані на примирення, духовну й гуманітарну підтримку співвітчизників, і готові до подальшої дієвої співпраці", - зазначається в зверненні.

Президент також побажав УПЦ плідної роботи, мудрості та миру.

Як відомо, 13 серпня в Києві відбудеться Собор єпископів Української православної церкви, де оберуть нового предстоятеля УПЦ МП.

Голову РПЦ патріарха Кирила не запрошували на вибори.

Українська правдаpowered by lun.ua