Червоний хрест досі не отримав опису російської гуманітарки

Середа, 13 серпня 2014, 12:06

Червоний Хрест до цих пір не отримав повну інформацію про вміст російської колони з гуманітарною допомогою для України.

Про це агентству "Інтерфакс-Україна" заявив координатор зі зв'язків з громадськістю Міжнародного комітету Червоного хреста Андре Льорш.

Він заявив, що Комітет у вівторок отримав два офіційних повідомлення від РФ: перше – про те, що конвой прямує до українського кордону, а через кілька годин друге – про вміст конвою.

"Ми отримали загальний опис конвою, але ми потребуємо додаткової, більш точної інформації про те, що везуть ці вантажівки", – сказав Льорш.

За його словами, технічні деталі передачі вантажу також знаходяться в стадії розробки.

"Що стосується передачі гуманітарної допомоги, то багато технічних питань ще обговорюються, поки немає точного плану з технічними подробицями", – сказав він.

У числі технічних питань, які потребують узгодження, є і питання, чи зможуть перетинати ці вантажівки українсько-російський кордон і де це відбудеться, відзначив Льорш

"Ці всі питання вирішуються на міждержавному рівні", – зазначив він.

За його словами, поки немає також інформації та про місцезнаходження колони. Не ясно також, коли саме вона прибуде до кордону України: терміни варіюються від 17.00 середи до четверга, 14 серпня.

Льорш повідомив, що Комітет знаходиться в тісному контакті з обома сторонами, "ведуться переговори в Москві і в Женеві", зокрема з російським представництвом Червоного хреста, а також дипломатами МЗС РФ.

Як відомо, у вівторок Льорш заявляв, що Росія відправила вантажівки в Україну, не погодивши це з Червоним хрестом і не надіславши опис вантажу. Пізніше представництво Росії при ООН в Женеві повідомило в своєму Твіттері про відправку опис Червоному хресту.

Українська сторона наполягає, що погодиться прийняти гуманітарну допомогу з Росії лише в тому випадку, якщо вона буде перекладена на кордоні в інші вантажівки, які орендує Червоний хрест. Україна не має наміру пропускати російську колону через кордон.

У свою чергу міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що перевантажувати гуманітарку в інші вантажівки не будуть і колона доїде до місця призначення. При цьому він додав, що на вантажівки почеплять українські номерні знаки.

powered by lun.ua