Чорновол вирішила піти з посади головного борця з корупцією

Понеділок, 18 серпня 2014, 17:33

Тетяна Чорновол планує звільнитися з посади урядового уповноваженого з боротьби з корупцією.

"Завтра напишу заяву", - написала вона у своєму блозі на "Українській правді" під заголовком "Прощавай, Кабмін".

Чорновол пише, що усвідомила несродність цій посаді ще у травні, вирішила звільнятися на початку серпня, але хотіла доробити розпочаті справи. Втім, їй не вдалося реалізувати антикорупційні задуми, а смерть чоловіка під час АТО посилила відчуття, що вона займається не тим, чим повинна в цей час.

"Моє там (на посаді) перебування було даремне. Бо немає в Україні політичної волі на безкомпромісну, широкомасштабну війну з корупцією. Навіть якщо це стосується гвардії Януковича. Не люструвати їх треба, а саджати, їхні активи повертати державі. І не лише тих, хто офіційно були при владі, а в першу чергу тодішніх "смотрящих", які навіть під закон про люстрацію, що у ВР, не підпадають", - написала Чорновол.

"Але Генпрокуратура давно нікого не арештовує, а навпаки загальмовує справи", - констатувала вона.

Чорновол пояснює, що лише за останній час було провалено декілька важливих антикорупційних ініціатив.

Зокрема, в позаминулу середу Мінюст мав винести на Кабмін законопроект про створення спеціалізованого силового (слідчого) органу протидії корупції – але натомість подав законопроект нардепа УДАРу Чумака та заступника голови Мінюсту Рябошапки, написаний ще в часи Януковича. Перехідні положення останнього, за словами Чорновол, дозволяють "громити приватний бізнес" і не чіпати корупцію можновладців.

"Там чітко прописано, що слідчі Національного бюро антикорупційних розслідувань здійснюють розслідування злочинів, здійснених в приватному секторі, якщо розмір предмету злочину або завданої шкоди перевищує в 500 раз мінімальну зарплату (600 тисяч грн. на сьогодні)… Можна не чіпати великий бізнес – досить "боротьби з корупцією" в середньому", - зазначає уповноважена.

За словами Чорновол, міністр юстиції Петренко пообіцяв за тиждень подати законопроект, який вона презентувала на Кабміні, – і вона лишалася в уряді ще на тиждень.

7 серпня, Чорновол намагалася переконати Мінюст переймати світовий досвід встановлення бенефіціарів (справжніх власників бізнесу), але там вирішили "зобов'язати бізнес відкривати власника (фізичну особу) в єдиному реєстрі підприємств".

"В п'ятницю (8 серпня) проводила прес-конференцію, щоб попередити злочин: не дати Курченку з Коломойським вивезти з Одеського НПЗ арештовані нафтопродукти Курченка. Оприлюднила одну їх схему, але не факт, що вони вже не працюють над іншою. У цій війні за 1 млрд. грн. для держбюджету, крім МВС, мені ніхто не допомагає", - пояснює Чорновол.

13 серпня, за словами Чорновол, у Кабміні знову не пройшли ні законопроект про створення силового антикорупційного органу, ні постанова про знищення корупційної схеми "батька тендерної мафії" Антона Яценка" у сфері оцінки для цілей оподаткування (Кабмін не скасував постанову уряду Азарова №231).

Того дня Чорновол ховала свого чоловіка – і тепер шкодує, що через роботу не була з ним в останні дні.

Крім того, за словами Чорновол, "організатор ескадронів смерті на Майдані, спонсор сепаратистів Юрій Іванющенко продовжує будувати нове "Межигір'я" у Конча-Заспі – і "кришують" це нібито "люди від Кличка".

Міністр Кабміну Остап Семерак скоротив апарат Чорновол із 3 до 2 людей, а керівником управління корупційних ризиків у секретаріаті, із яким вона уповноважена працювати, призначив без узгодження з Чорновол Андрія Жовнера – колись довірену особу на виборах Артема Пшонки та працівника Генпрокуратури при Пшонці-старшому.

А головне, за словами Чорновол, що прем’єр Арсеній Яценюк "не вважає за потрібне працювати з уповноваженим з антикорупційної політики" і що вони "не перетинаються".

Чорновол констатує, що вона не може завадити Юрію Бойку "витягти (вкрасти) з "Нафтогазу" газ вартістю 2 млдр. доларів", "зламати корупційну схему квотування експорту металобрухту, що грабує бюджет в інтересах Ахметова-Пінчука", а "Кабмін не може продати арештоване пальне Курченка, адже це викликає роздратування Коломойського, бо той вирішив, що це його паливні матеріали".

І тому вона вирішила звільнитися.

powered by lun.ua