Порошенко пропонує Росії схаменутися

23 перегляди
П'ятниця, 22 серпня 2014, 15:41

Міністр закордонних справ Павло Клімкін та глава Адміністрації президента Борис Ложкін зв’язалися з своїми російськими візаві з приводу ситуації із російськими вантажівками, що увірвалися в Україну.

Про це на зустрічі в Києві з міністром закордонних справ Литви Лінасом Лінкявічусом заявив президент України Петро Порошенко, інформує його прес-служба.

Клімкін і Ложкін донесли Сергію Лаврову та Сергію Іванову "нашу стурбованість та запропонували повернути ситуацію у поле міжнародного права".

За його словами, Україна пропонує Росії повернути ситуацію з її гуманітарним вантажем у рамки міжнародного правового поля

Він зазначив, Україна стурбована ситуацією навколо російського конвою, який зайшов на територію України, перш за все, безпекою, за яку взялися відповідати Російська Федерація та терористи.

"Ми зробимо все можливе для того, щоб це не привело до більш важких наслідків", - сказав він.

Президент наголосив, що Україна виконала всі взяті на себе зобов’язання, 35 російських машин було оформлено.

За його словами, єдиний фактор, який заважав Червоному Хресту виконувати гуманітарну місію - це обстріли доріг з боку терористів, яким повинна була рухатись допомога для Луганська.

"Червоний Хрест не отримав від терористів підтвердження гарантії припинення вогню", - сказав Порошенко.

Натомість, як зазначив президент, за наявною інформацією, колона з понад 100 автомобілів зайшла на територію України без митного догляду, прикордонного оформлення та супроводу Міжнародного Червоного Хреста, що є кричущим порушенням міжнародного права.

Держприкордонслужба заявила, що кордон України перетнули 145 російської вантажівок.

Українська правдаpowered by lun.ua