У Ростові розігнали мітинг на честь Дня Незалежності України

Понеділок, 25 серпня 2014, 09:59

Ростові-на-Дону 24 серпня - в День Незалежності України - близько десяти громадянських активістів спробували провести на площі імені Леніна пікет на підтримку суверенітету України.

Однак, як повідомляє "Радіо Свобода", зробити це завадили агресивно налаштовані прихильники так званої Новоросії, їх було набагато більше.

До початку пікету до активістів підходили люди, які називали себе "патріотами", вступали в полеміку з питання "чи є Україна фашистською державою" і чи не є самі пікетувальники "націонал-зрадниками". Було чути й погрози на адресу пікетувальників.

Поліцейські, які оточили площу Леніна по периметру, провели кількох учасників акції до найближчої зупинки маршрутного таксі. Решта під охороною поліції пішла з площі пішки.

Один з учасників пікету цивільний активіст Борис Батий сказав "Радіо Свобода", що люди, які перешкоджали пікетувальникам і називали себе "патріотами", такими не є. Батий вважає, що Росія і Україна не повинні бути ворогами, а жителі двох сусідніх держав не повинні стріляти один в одного.

16 березня за військової і політичної підтримки Російської Федерації в Криму відбувся неконституційний і не визнаний світом референдум про самовизначення Криму. За даними самопроголошеної кримської влади, 96,77% з тих, хто нібито взяли участь в голосуванні, висловилися за приєднання Криму до Росії.

Україна та Захід звинувачують Росію в підтримці бойовиків на Донбасі, де з квітня ведеться антитерористична операція. Москва свою причетність відкидає.

powered by lun.ua