РосЗМІ попередили Путіна: за жертви доведеться відповідати

Середа, 27 серпня 2014, 11:56

Росія повинна чітко пояснити, чи воює вона з Україною, а влада РФ має розуміти, що за смерть солдатів на Донбасі доведеться відповідати.

Про це йдеться в редакційній статті на російських "Ведомостях".

Редакція газети написала, що "кількість завислих в повітрі питань про загиблих і затриманих на території України російських військовослужбовців досягла критичного рівня".

"Чи воює Росія в Україні і якщо так, то на яких підставах? Якщо ні, хто лежить у свіжих могилах і дає свідчення на допитах в Службі безпеки України?", - йдеться в статті.

Редакція нагадала про численні повідомлення про "зниклих" і "загиблих" під час "навчань" російських десантників з різних частин по всій Росії.

"Російські військові категорично заперечують будь-яку участь у бойових діях, але нічого не говорять батькам про зниклих дітей", - обурилися журналісти.

Вони переконані, що "мовчання або невиразні коментарі офіційних відомств тільки посилюють атмосферу підозрілості і змушують згадати неприємні приклади з російської і радянської історії".

Зокрема, в редакції нагадали про таке же мовчання влади, коли російські солдати гинули на полях в Афганістані, "в бойових діях в Кореї і В'єтнамі проти США, в Єгипті і Сирії - проти Ізраїлю", Чечні.

"І Афганістан, і Чечня, здавалося б, дають уроки відкритості. В тому і йншому випадку війна і спроби приховати дані про втрати серед своїх солдат сприяли розвитку кризи в суспільстві і падінню політичної підтримки влади", - йдеться в статті.

"Чи воює Росія з Україною? Це серйозне правове питання, що створює проблеми для конкретних людей. Як українська сторона поставиться до полонених, яких російська сторона не визнає своїми солдатами? Формально - як до учасників сепаратистських угруповань", - припустили журналісти.

У газеті задаються питанням, "якщо солдати перед відправкою на завдання терміново розірвали контракт - хто відповість за їхні здоров'я і життя?"

"У родичів навіть не буде підстав вимагати від держави компенсації. Якщо ми не воюємо, а наші солдати опинилися в українському полоні - що заважає Міноборони оголосити їх дезертирами і після повернення на батьківщину запроторити в тюрму? На цю тему теж є багатий історичний досвід", - йдеться в заяві.

Журналісти припускають, що влада Росії намагається діяти "як у Криму", де участь російських військових спочатку теж не визнавалася.

"Славна перемога" вивела питання дотримання міжнародних та внутрішніх норм з поля зору росіян. Але в Криму обійшлося без стрілянини та жертв. На Південному Сході зовсім не те, там якась гіпотетична "перемога" нічого не спише", - заявили в редакції .

"Повного контролю над інформацією досягти неможливо. Відповідальність за жертви доведеться нести", - застерегли журналісти.

Українська правда

powered by lun.ua