Є домовленості про виведення російських військ і техніки з України - Штайнмаєр

Середа, 10 вересня 2014, 08:59

Між Україною і Росією є домовленості, що всі російські солдати і військова техніка мають бути виведені з території України.

Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр у вівторок, 9 вересня,повідомляє "Крим. Реалії".

"Є домовленість між Україною і Росією, що всі російські солдати і зброя, які досі залишаються на території України, мають бути відведені. Міжнародна спільнота буде уважно стежити за цим", - заявив він.

Штайнмаєр висловив переконання, що "Росія зобов’язана відіграти свою роль в імплементації мінських домовленостей щодо припинення вогню на Донбасі".

Напередодні канцлер Німеччини Анґела Меркель заявила, що участь Росії в українському конфлікті є "дуже-дуже очевидною", і її дії не можна залишити без наслідків.

Водночас, за її словами, у німецького уряду немає ніяких сумнівів в тому, що воєнним шляхом конфлікт в Україні вирішити не можна.

5 вересня в Мінську контактна група підписала протокол, в якому, серед іншого йшлося про негайне припинення вогню на сході України з 18:00 за київським часом того ж дня. 

Протокол має 12 пунктів і передбачає, зокрема, обмін військовополоненими, забезпечення гуманітарної допомоги, моніторинг режиму припинення вогню на кордоні.powered by lun.ua