Вище керівництво ЗСУ допитують про Іловайськ, де загинуло не менше 200 бійців

Середа, 10 вересня 2014, 10:28

Військові прокурори в Дніпропетровську допитують вище керівництво Збройних сил України в ході розслідування подій під Іловайськом Донецької області.

Про це повідомив генеральний прокурор Віталій Ярема журналістам у Києві в середу, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Зараз у Дніпропетровську працюють військові прокурори, допитують, зокрема, Муженка (Віктор Муженко - начальник Генерального штабу), Литвина (Петро Литвин - командувач військами Південного оперативного командування) і керівництво Збройних сил найвищого ешелону", - сказав він.

Генпрокурор нагадав, що військові прокурори ведуть розслідування обставин загибелі великої кількості військових у "казані" під Іловайськом.

"Чи це були об'єктивні обставини в результаті російської агресії, чи це були прорахунки керівництва військових підрозділів", - наголосив Ярема.

За його словами, у бою під Іловайськом загинули не менше 200 українських бійців.

"Не менше 200 людей загинули під Іловайськом", - сказав Ярема, відповідаючи на уточнююче запитання журналістів.

Як відомо, наприкінці серпня в Іловайську кілька сотень бійців сил АТО потрапили в оточення бойовиків і російських військовослужбовців.

Обстріл і взяття в полон українських військовослужбовців і бійців добровольчих батальйонів тривали більше тижня.

Керівництво Міноборони України заявило про навмисне засекречування всієї інформації щодо ситуації в Іловайську, пообіцявши оприлюднити її пізніше.

У Верховній Раді на закритому засіданні 4 вересня була створена тимчасова слідча комісія з розслідування обставин загибелі й захоплення в полон бійців сил АТО.powered by lun.ua