Початок опалювального сезону в Києві можуть перенести на 1 листопада

Середа, 10 вересня 2014, 13:23

Компанія "Київенерго" з метою економії газу вважає за доцільне розпочати опалювальний сезон у столиці після 15 жовтня та закінчити раніше 15 квітня 2015 року. 

Про це йдеться у листі "Київенерго" до першого заступника голови КМДА Ігоря Ніконова.

"У випадку початку опалювального періоду з 1 листопада 2014 року та завершення 31 березня 2015 (скорочення 30 діб) економія витрат газу становитиме: 5,5 мільйонів кубометрів на добу – середньостатистична зима (за 30 днів – 165 мільйонів кубометрів), або 4 мільйони кубометрів на добу – тепла зима (за 30 діб – 120 мільйонів кубометрів)", - йдеться в листі.

Також "Київенерго" відзначає, що ці ж розрахунки можна застосувати і під час складання графіка шкільних канікул.

Зокрема, пропонується, щоб осінні канікули тривали 2 тижні – з 15 до 31 жовтня, а весні – з 31 березня до 15 квітня.

"У будь-якому випадку графік можна скоригувати залежно від погодних умов", - додали у "Київенерго".   

Водночас у компанії наголосили, що не варто знижувати температуру повітря у квартирах нижче 16 ºС, бо це може привезти до розморожування внутрішньо будинкових систем теплопостачання.

Також у "Київенерго" нагадали, що підключення житлових будинків до опалення триває близько 7 діб, а навчальних закладів до 3 діб.

Як відомо, 14 липня "Нафтогаз" дав доручення відключити від газопостачання ПАТ "Київенерго" і низку інших підприємств теплокомуненерго. Таке рішення було прийнято через припинення газопостачання з Росії. Поставки газу з Російської Федерації припинилися з 16 червня.

Після цього у Києві почали відключати гарячу воду, з метою економії газу для обігріву квартир взимку. 

29 липня мер Києва Віталій Кличко заявив, що опалювальний сезон у столиці буде складним. Зокрема, температуру у будинках доведеться понизити на кілька градусів.

Також мер попередив киян, що доведеться економити не лише газ, а й електроенергію.

3 вересня "Київенерго" попередила, що може обмежити електропостачання столичним жителям і закликала киян економити світло.

Міська влада планує збільшити тривалість зимових канікул до 1,5 місяця, щоб зекономити на опаленні.   

Українська правда. Київpowered by lun.ua