Турчинов: ми не дамо перетворити Донбас на зону замороженого конфлікту

Четвер, 11 вересня 2014, 12:01

Спікер ВР Олександр Турчинов заявляє, що Україна не погодиться на те, щоб Росія своїми військами контролювала Донбас.

Про це він заявив в інтерв’ю журналу "Фокус", опублікованому у четвер, передає прес-служба ВР.

Турчинов зауважив, що він не довіряє "ані Путіну, ані російській вояччині".

"У мене великий скепсис щодо того, що вони хочуть мирно забратися з України. Думаю, вони робитимуть все, щоб зірвати мирні переговори і продовжити агресію проти України", - сказав він.

Турчинов наголосив, що присутність російських військ на Донбасі, вторгнення на територію незалежної держави не має жодних правових виправдань, охарактеризувавши цей факт як пряму військову агресію.

"Будь-який формат розвитку подій повинен передбачати негайний вихід усіх військових підрозділів та військової техніки збройних сил Росії з території України, а також повне роззброєння бандформувань і терористичних угруповань. Тільки в такому випадку мирні переговори мають сенс", - наголосив він.

Відповідаючи на запитання, як діятиме Україна у випадку, якщо навіть за умов перемир’я росіяни не виводитимуть своїх солдат з території України, Турчинов зазначив, що нашій державі необхідно перегрупувати і зміцнити Збройні Сили, поміняти тактику звільнення міст Донецької та Луганської областей від російських військ та створити уздовж кордону з Російською Федерацією рубежі активної оборони.

"Я сподіваюся, що формат перемир'я буде використаний для захисту і визволення України", - сказав він.

При цьому Турчинов заперечив можливість оголошення захоплених районів Донбасу окупованою територією.

"Нам потрібно не оголошувати щось, а звільняти територію. І наше завдання - не дати перетворити Донбас на зону замороженого конфлікту. Тільки під цим кутом можна розглядати будь-які дії на Сході. Тому я виключаю формат, при якому Україна погодиться з тим, щоб Росія контролювала частину території Донецької і Луганської областей", - заявив він.

"Якщо мирним шляхом очистити Донбас не вдасться, у нас немає альтернативи тому, щоб знову, вже ввівши військовий стан, мобілізувавши всі ресурси країни, очистити її від загарбників, - зазначив Турчинов.

"Я переконаний, що якщо російська агресія не припиниться, ми зможемо побачити дію таких санкцій з боку Заходу, які приведуть до економічного краху Російської Федерації".

Керівник Парламенту також нагадав, що можливість запровадження воєнного стану передбачена Конституцією.

"Якщо мирний шлях не принесе результату, альтернативи введенню військового стану та мобілізації всіх ресурсів країни у нас немає", - сказав він.

Украънська правдаpowered by lun.ua